ارتباط با جنین در دوران بارداری

داشتن ارتباط با جنین و تاثیرات آن موضوعی است که از نظر علمی هم به اثبات رسیده. در واقع باید بدانیم که جنین توسط مادر از دنیای بیرون اطلاعاتی کسب می کند. حال انتخاب با شماست که چقدر هوشمندانه و دقیق جنین خود را از این موهبت برخوردار کنید. در ادامه اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه ی ارتباط  با جنین و تاثیرات آن برای شما قرار میدهیم.

ارتباط با جنین در دوران بارداری

نحوه ی ارتباط با جنین

چگونه در هنگام بارداری با جنین در ارتباط باشیم؟

صدای مادر

تحقیقات و تجربه ها نشان از آن دارند که جنین صدای مادر و حتی صداهای اطراف را درون شکم مادرش درک میکند. وقتی شما با همسرتان گفتگو می کنید، وقتی آواز می خوانید، وقتی ساعتها با مادرتان تلفنی صحبت میکنید، جنین شما اینها را شنیده است. پس برای کودکان وقت بگذارید. با او صحبت کنید برایش شعر یا قصه بگویید و از احساس دوست داشتنتان برایش بازگو کنید. او تمام این کلمات را درک میکند و قطعا در زندگی جدیدش تاثیرگذار است.

اگر دقت کرده باشید وقتی نوزادی به دنیا می آید صدای مادرش را میشناسد و به سمت صدای مادرش برخواهد گشت پس از این دوران طلایی نهایت بهره را ببرید و تاثیرات مثبت در کودک خود به جای بگذارید.

نحوه ی ارتباط با جنین ( صدای مادر )

درک احساسات توسط جنین

از زمانی که از حضور موجود بی همتایی در شکم خود آگاه میشوید به این نکته توجه کنید که تمام احساسات شما به او منتقل میشود. آیا شما از آرامش فرزند خود لذت نمی برید؟ قطعا پاسخ این سوال مثبت است. پس سعی کنید در این دوران کمتر یا بهتر است بگوییم اصلا عصبانی نشوید چرا که مستقیما در تشکیل سیستم عصبی جنین شما تاثیرگذار است. تا می توانید خوشحال باشید و کارهایی که باعث آرامشتان میشود را انجام دهید مثلا موسیقی گوش کنید، کتابهای مربوط به مراحل رشد و تربیت فرزند مطلع کنید، ورزش کنید، از لباسهای بارداری با رنگ ها و طرح های شاد استفاده کنید.

 فروشگاه بارداری آناندا به این منظور لباسهایی مطابق با شرایط فیزیکی و روحی مادران باردار عزیز تهیه کرده تا مادران عزیز بتوانند با آسودگی این دوران زیبا را پشت سر بگذارند. برای مشاهده ی مدل ها و رنگ های زیبای لباس های بارداری فروشگاه آناندا یه سایت آناندا کالا مراجعه فرمایید تا به صورت آنلاین و حضوری( آدرس شعب فروشگاه در سایت موجود می باشد) خرید نمایید.تفکرات منفی را دور بریزید

 

نگرانی و دیدگاه منفی داشتن در مورد هر کاری مخرب است چه برسد به موضوع مهمی مثل بدنیا آوردن فرزند. بسیاری از مادران به جای لذت بردن از این دوران زیبا و کسب آگاهی و مهارت مدام نگران این هستند که مبادا مادر خوبی نباشند یا مبادا کودک بیمار بدنیا آورند و مسائلی از این قبیل، قطعا مادرانی با این ویژگی ها نمیتوانند به درستی با کودک خود ارتباط برقرار کنند در نتیجه فقط احساس منفی به کودک خود منتقل میکنند. دست از منفی بافی بردارید و فقط روی نقاط مثبت خود تمرکز کنید. با خود فکر کنید که ویژگی یک مادر فوق العاده چیست و سعی کنید در همان مسیر قدم بگذارید. خوشبینی پیشه کنید و اعتماد بنفس خود را بالا ببرید. به این فکر کنید که فرزند شما پیش از هر چیزی به یک مادر قوی احتیاج دارد.

در ارتباط بودن با مادران باردار

در ارتباط بودن با مادران باردار

داشتن دوستان و همراهانی که شرایطی شبیه به شما را دارند می تواند بسیار برای شما مفید باشد. تشکیل گروه با کسانی که وضعیتی مثل شما دارند به شما این امکان را میدهد که موضوعات مشترکی برای گفتگو داشته باشید، احساسات و هیجانات خود را بروز دهید و مطمئن باشید که از طرف مقابل درک می شوید و همچنین صحبت در مورد تجربیات مشترک میتواند به شما کمک کند و حس خوبی به شما بدهد که موجب آرامشتان شود. وقتی شما با مادران باردار دیگر در ارتباط هستید تمرکزتان فقط بر روی بارداریست پس بهتر می توانید با جنین خود در ارتباط باشید. در عین حال شما فعالیتهای مفرح زیادی دارید که میتوانید با هم انجام دهید برای مثال باهم به خرید لباس برای نوزاد خود بروید، باهم به یوگا بروید و کارهایی از این قبیل.

یادگاری برای نوزاد

خوش ذوق باشید! برای نوزادی که در راه دارید هدیه ای تهیه کنید. مثلا یک جفت پاپوش زیبا برایش ببافید و در حین بافتن با او از احساس شیرین تان صحبت کنید. یا مثلا یک تابلوی نقاشی کوچک برایش بکشید. اگر هم بلد نیستید می توانید کارهای ساده تری انجام دهید که یادگاری ارزشمندی برای خود و کودکتان از این دوران شگفت انگیز بسازید. مطمئن باشید بعدها از تماشای این یادگاری هردو لذت خواهید برد.

ثبت وقایع

چیزهایی را که فکر میکنید مهم یا جالب هستند را یادداشت کنید. هر چیزی که مختص شما و این دوران و کودکتان هست را روی کاغذ بیاورید و آن را در دسترس دیگران قرار ندهید. تمام افکارتان را یادداشت کنید این به شما کمک میکند که با عامل استرس خود آشنا شوید و با آن مقابله کنید.فرصتی که فروشگاه بارداری آناندا برای شما فراهم آورده گاه نگار بارداری است که شما میتوانید وقایع، عکس ها، تاریخ، و یادداشتهای خود را از قبل از بارداری تا تولد ثبت کنید.

از این که با آناندا در مقاله ارتباط با جنین همراه بودید خوشهالیم.

ثبت وقایع

فروشگاه آناندا علاوه بر لباس بارداری برای شما عزیزان  دفترچه گاه نگار بارداری را تولید کرده است. برای تهیه گاه نگار بارداری از فروشگاه آناندا میتوانید به سایت  آناندا کالا مراجعه نمایید. و به صورت آنلاین یا حضوری (آدرس شعب فروشگاه در سایت مورد می باشد) خرید بفرمایید تا با ثبت وقایع بتوانید تجربیات شیرین خود را همیشه به یاد داشته باشید. 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *