مقدمه بر انتخات لباس بارداری

دوران بارداری برای هر مادری، مرحله ای خاص و دوره ای ویژه از حجم زیادی تغییرات به شمار می رود. هیجان اشتیاق در این دوره به همراه تغییرات ظاهری که از اندام و قیافه مادر شروع شده و حتی در مدل لباس پوشیدن هم دیده می شود. و این مادر ذوق زده را متفاوت و خاص می کند. از سرگرم کننده ترین کار ها در دوران بارداری خرید لباس بارداری است که از اقداماتی است که برای آماده شدن مادر برای این تغییرات انجام می شود. در این مقاله مواردی برای انتخاب بهتر لباس بارداری مطرح می کنیم. برای خرید بهترین های لباس بارداری تا آخر مقاله همراه مجله آناندا باشد.

لباس بارداری

برای خرید انواع لباس های بارداری با مدل های متفاوت از طریق سایت آناندا به صورت آنلاین و یا از فروشگاه آناندا ( آدرس فروشگاه را از داخل سایت بردارید. ) به صورت حضوری خرید را ثبت نمایید.

از کجا لباس بارداری بخریم؟

و اما با توجه به تغییرات سریع در دوران بارداری بهتر است لباس بارداری بزرگتر انتخاب شود یا مدلی داشته باشد که بتواند در مدت زمان بارداری و تا زایمان پاسخگوی تغییر سایز مادر باشد و سریع کوچک نشود. البته این لباس را بهتر است از آغاز دوره ی سه ماهه دوم خریداری کنید که این تغییر سایز ها در اندامی مانند سینه و شکم شدت بیشتری گرفته است. امروزه طراحان لباس بارداری تمام سعی خود را برای این که شیک ترین و مدروز ترین لباس ها را برای بانوان باردار به بازار بفرستند انجام می دهند. که ثمره ی آن ایجاد فروشگاه های بزرگ لباس بارداری همچون آناندا می باشد.

لباس بارداری ۲

در این فروشگاه ها به دلیل مدل های بسیاری از لباس های بارداری از جمله شلوار های متنوع بارداری و پیراهن های مجلسی بارداری و مانتو های شیک و خاص بارداری و همچنین انواعی از شکم بند ها و لباس زیر های بارداری که حتما به کار تمام بانوان باردار می آید پیدا می شوند. در این فروشگاه ها به دلیل وجود تمامی انواع کالا ها و لباس های بارداری میتوانید خریدی راحت و سریع و کامل داشته باشید و با توجه به این که خانوم های باردار با وجود وزن سنگین و فشاری که روی کمر خود احساس میکنند تمایل زیادی برای گشتن در فروشگاه ها معابر شهری شلوغ ندارند. بهترین پیشنهاد برای آنها خرید از فروشگاه های بارداری ماند آناندا می باشد که دارای فروشگاه آنلاین نیز می باشد.

لباس بارداری باید متناسب با اندام شما باشد:

بین خانوم های مختلف اندام های متفاوتی وجود دارد که در اکثر موارد ژنتیکی است و گاهی با تلاش و رژیم های مختلف و ورزش فراوان ساخته شده است. اما دوران بارداری دارای ویژگی های خاص خود می باشد که تا حد زیادی اندام شما را تغییر می دهد. پس در دوران بارداری کم کم شکل کلی هیکل شما تغییر کرده و ویژگی های بارداری را مثل بزرگ شدن سینه ها و شکم را کسب می کنید که روال عادی بارداری است. و باید نسبت به این اندام و سایز رو به تغییر برای دوران بارداری خود لباس تهیه نمایید.

لباس بارداری ۳

پس به بدن خود نگاه کرده و نگاهی نیز به مدل های گوناگون لباس بیندازید تا لباس مناسب خود را در این دوره بیابید . برای مثال لباس هایی گشاد و تازه برای بالاتنه میتواند به زیباتر نشان دادن اندام شما در بارداری کمک کند به شرط آن که فقط لباس بالاتنه گشاد باشد. از این راه زیرکانه لباس پوشیدن میتوانید برای برازنده دیده شدن در مهمانی ها و دورهمی های دوره بارداری استفاده نمایید. این تیپ میتواند به شما کمک کند تا در مهمانی ها شیک و راحت و همچنین با آرامش بیشتری ظاهر شوید.

لباس بارداری شیک برای خانم های شیک پوش:

برای انتخاب لباسی مناسب برای جشن ها می توانید از لباس های بسیار شیک با رنگ های ست شده و بسیار ملایم استفاده نمایید. رنگ های ملایم کمک خواهند کرد تا وضعیت بارداری شما و همچنین برآمدگی های بدن کمتر به نظر برسید. و بتوانید با راحتی بیشتر در کنار دیگران از جشن لذت ببرید.
بهتر است تا جایی که میتوانید طرح پارچه ی لباس بارداری را ساده انتخاب نمایید و از استفاده از طرح هایی که باعث میشود چاق تر دیده شوید مثل طرح های خال خالی و راه راهی هستند . اما هرگز برای این که در دوران بارداری کمی لاغر تر دیده شوید از رنگ مشکی استفاده نکنید.

لباس بارداری ۴

لباس بارداری ساده در محیط کاری:

دوران بارداری دورانی ۹ ماهه است و با توجه به قوانین کار در کشور ما اگر شاغل هستید باید مدت زیادی از این دوران را در محل کار خود بگذرانید. برای این که در این مدت کمتر اذیت شوید بهتر است از لباس های ساده و راحت در محیط کاری استفاده نمایید. اگر یک مادر شاغل هستید احتمالا سعی خواهید کرد که حداقل تا مدتی بارداری خود را از چشم اکثریت همکاران مخفی کنید و یا حداقل برجستگی ها و برآمدگی های بدنتان کمتر دیده شود. و بزرگ تر شدن و چاقی شما تا مدتی از چشم دیگران مخفی شود.

لباس بارداری سفید یا مشکی خالص یا لباس های سفید با مخلوط کمی مشکی می تواند به شما کمک کند تا با داشتن یک ترکیب رنگی زیبا اندام شما زیبا تر و برآمدگی های آن کمتر دیده شود.

برای خرید انواع مانتو ها و پیراهن ها و لباس های بارداری میتوانید وارد فروشگاه آنلاین آناندا شده و از بین یک تنوع بینظیر در لباس هی بارداری خرید نمایید. یا اگر با خرید حضوری علاقه دارید میتوانید از آدرس فروشگاه آناندا استفاده نموده و برای خرید حضوری تشریف بیاورید.

لباس بارداری قوانین خاصی دارد!

با وجود این همه بحث که برای لباس بارداری انجام میشود نیازی به رعایت هیچگونه قاعده و قانونی برای انتخاب لباس بارداری ندارید و این ها تنها راهنمایی هایی از افراد با تجربه است که شما میتوانید از بین اینها انتخاب نمایید.
اولین لباسی که خانم ها در این دوران از پوشیدن آن محروم هستند دامن های تنگ است که بعد از زایمان می توانید کم کم استفاده از این دامن ها را نیز برای شیک بودن هر چه بیشتر و تنوع شروع نمایید. و از دست لباس های گشاد بارداری خلاص شوید.

لباس بارداری ۵

اما بسیاری از افراد لباس های بارداری خود را با مدل های خاص و عالی انتخاب میکنند و این خود کمک میکند تا از این لباس ها در دوران شیردهی و حتی با تغییرات جزئی بعد از آن با اشتیاق استفاده کنند. و این تنها زمانی انجام می شود که انتخاب این لباس ها بدون پیروی از قوانین خاصی و با سلیقه ی زیبای شما انتخاب شده باشد . لباسی که واقعا با سلیقه ی شما سازگار باشد و مدلی داشته باشد که بین دوران بارداری و بعد از آن مشترک باشد که برای آن میتوان مانتو های جلو باز را مثال زد.

لباس بارداری ۶

خانم های باردار می توانند بهترین و تنوع ترین لباس بارداری و تعداد زیادی از مدل ها را با سلیقه ی خود و همراهانشان در فروشگاه ما انتخاب نموده و سفارش دهند. فقط وارد سایت آناندا شده یا به فروشگاه آناندا که آدرس آن در همین سایت قرار دارد سر بزنند و لباس بارداری مورد نظرتان را انتخاب کنید.

چند نکته کوتاه، راجع به لباس بارداری

  • بالاپوش کشی و چین دار میتواند در این دوره ناراحت کننده و نا زیبا باشد . پس بهتر است در انتخاب هرگونه لباس تنگ مخصوصا بالاپوش های تنگ دقت لازم را به کار ببرید. بهترین لباس بارداری بالاپوش در این دوره دارای یک ویژگی خاص است آن هم این است که نه تنها در اندامی مثل شکم و سینه کمی بازتر میباشد برای اندام دیگر هم فرم ایجاد می کند و زیادی تنگ نیست. بهترین بالاپوش در دوره بارداری تونیک های بارداری هستند.
  • تعویض کفش ها نیز مانند لباس بارداری اهمیت زیادی دارد چون پاها نیز به دلیل ورم شدید در سه ماه آخر بارداری تغییر سایز خواهند داد. و پا های شما در کفش های قبلی راحت نخواهد بود. پس بهتر است از کفش های راحت استفاده کنید. مخصوصا در زایمان طبیعی که قبل از زایمان نیاز به تحرک بیشتری دارید و باید کمی پیاده روی داشته باشید.
  • رنگ در لباس بارداری اهمیت زیادی دارد و میتواند تاثیرات زیادی روی کاهش استرس ها و افسردگی ها و.. در دوران بارداری داشته باشد. که می توانید برای آگاهی بیشتر درباره ی این موضوع به مقاله ای با نام اهمیت رنگ لباس بارداری در مجله آناندا مراجعه نمایید.
  • استفاده از شکم بند ها را در بارداری فراموش نکنید که می توانند در بازگشت سریعتر اندام شما به حالت نرمال کمک کنند. در صورتی که در این زمینه تنبلی کنید بعد ها باید زمان بیشتری برای بازگشت اندامتان به حالت عادی طی کرده و دردسر بیشتری بکشید.
  • اما گروهی دگر از لباس بارداری لباس زیر ها هستند. استفاده از لباس های زیر مناسب مخصوصا در ماه های آخر در راحتی و رعایت نکات بهداشتی و سلامت دارای اهمیت بالایی می باشد پس برای خرید لباس های زیر در سه ماهه ی دوم و سوم درست از صرفه جویی بردارید. و مراقب سلامتی خود و فرزندتان باشید.

دوران به یاد مادنی

پدر و مادر تمام سعی خود را برای خاص شدن و به یاد ماندنی شدن این دوران برای فرزندی که در راه دارند انجام می دهند. با شور و شوقی وصف نشدنی منتظر از راه رسیدن او هستند. اگر شما هم جزو والدینی هستید که فکر میکنند این دوران مهم و با ارزش در زندگیشان تکرار نشدنی است پس مدام در فکر این هستید که در بهترین حالت طی شده و به خاطره ای زیبا تبدیل شود.

این دوران همانطور که مانند بهاری تمام دنیای یک زندگی مشترک را زیر و رو میکند میتواند دلیل خوبی برای خرید لباس های نوزادی و همینطور لباس های بارداری باشد . با توجه به نداشتن تجربه ( یا فاصله زیاد از دوران بارداری قبلی ) در این بخش بهتر است از دوستان یا نزدیکانی که خرید لباس بارداری را به تازگی تجربه نموده اند مشورت بخواهید یا به مقالات یا نوشته هایی از این قبیل مراجعه نمایید. تا بتوانید با توجه به شرایط و مد روز بهترین خرید را داشته باشد و بهترین لباس بارداری و همچنین لباس نوزادی را تهیه نمایید.

البته هر مادری می تواند در دوران بارداری ایده های متنوعی داشته باشد. و با لباس های بارداری خاص و شیک مخصوص خود این دوران طلایی مادرانه را طی کند . این ایده ها میتواند به کم شدن استرس و اضطراب این دوران و حتی تبدیل شدن این استرس به هیجان بیشتر و بیشتر کمک کننده باشد . با بیان این ایده ها و نقشه های خاص با دوستان و خانواده و البته همسر این شور و شوق را با او تقسیم نمایید. مطمئنا خیلی از دوستان و آشنایان و اعضای خانواده از این ایده ها استقبال می کنند و برای اجرای آنها به شما کمک خواهند کرد.

لباس بارداری ۷

این ایده های جالب از این مادر های خلاق شروع شده و توانسته در چند دهه اخیر ذهن طراحان و خیاط های زیادی را به خود مشغول نماید . مادران امروزی میتوانند از ایده های طراحان نیز بنا به سلیقه ی خود کمک بگیرند. برای این کار میتوانید چرخی در فروشگاه آنلاین آناندا بزنید. تا مدل های متنوعی از انواع لباس های بارداری را با دوخت و پارچه عالی و مناسب لباس بارداری مشاهده نمایید.

اما لباس بارداری چطور طراحی می شوند ! لباسی که در دوران بارداری استفاده می شود باید متناسب با تغییرات دوران بارداری بوده و بسیار راحت و لطیف و کشسان باشد. با توجه به تغییرات بسیار هورمونی در این دوران که باعث حساس شدن خانوم های باردار می شود همینطور باعث حالاتی همچون گور گرفته گی میگردد باید خنک طراحی شود. و ام به دلیل محدودیت استفاده از دارو ها بهتر است مناسب فصل باشد.

لباس بارداری ۸

از این که مجله آناندا را در مطلبی دیگر از دوران بارداری همراهی کردید سپاسگذاریم. منتظر نظرات مفید و پیشنهادات سازنده ی شما در بخش دیدگاه های سایت آناندا هستیم. برای خرید لباس بارداری در سایز های مختلف و با بهترین قیمت به صورت آنلاین و حضوری کافیست وارد سایت فروشگاهی آناندا شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *