آناندا

سبد خرید شما خالی است.

در مورد بالش های بارداری چه می دانید؟

تشک‌ها و بالش‌های معمولی به‌ گونه‌ای طراحی نشده‌اند که راحتی را در دوران بارداری برای شما فراهم آورند و ممکن است که باعث درد بدن و اختلال خواب شوند. همچنین وضعیت شما در هنگام خواب در دوران بارداری بسیار مهم است و باید کنترل شود. پس در این دوران شما بیش از هرکسی به خواب راحت نیاز دارید، پیشنهاد ما به شما بالش‌های بارداری است. در ادامه  این مقاله در سایت آنانداکالا شما را با آن بیشتر آشنا می‌کنیم.

بالش بارداری چیست؟

باید بدانید که بالش‌های معمولی نمی‌توانند پشتیبانی لازم را از زنان باردار به عمل بیاورند، چرا که برای این کار طراحی نشده‌اند. در این بین بالش بارداری به گونه‌ای طراحی شده است که از تغییرات منحنی‌های بدن شما در دوران بارداری پشتیبانی و حمایت کند و برای شما خوابی ایمن و راحت را فراهم کند و کمردرد در بارداری را کاهش میدهد. این بالش‌ها به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر و طولانی‌تر بخوابید. این بالش‌ها با در بر گرفتن گردن، کمر، شکم و زانوها در هنگام خواب از درد ناشی از اضافه وزن و تورم در دوران بارداری تا حدودی جلوگیری می‌کند. به همین دلیل این نوع بالش‌ها ابعاد بزرگ‌ تری نسبت به بالش‌های معمولی دارند و درازتر هستند. بالش‌های بارداری خوابیدن در دوران بارداری بخصوص در ماه‌های آخر بارداری که خوابیدن به یک چالش تبدیل می‌شود را، راحت‌تر می‌کند.

بالش بارداری طبی هوشمند چیست؟

بالش بارداری هوشمند از فوم‌های هوشمند ساخته شده است. باید بدانید که فوم‌های هوشمند برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ میلادی توسط سازمان فضایی آمریکا جهت جلوگیری از عوارض ناشی ازشتاب ثقل به هنگام پرتاب فضاپیماها بر بدن فضانوردان اختراع شدن و پس از آن در سال ۱۹۹۰ به عنوان یک محصول مفید وارد خانه های مردم در اروپا و آمریکا شد. ویژگی منحصربه‌فردی که این نوع بالش‌ها دارند این است که بر اثر دمای بدن تغییر شکل داده و کاملا با پستی و بلندی‌های بدن شما هماهنگ می‌شوند.

فواید بالش حاملگی

  • خواب راحت و تسکین درد

با وزن گیری مادر در دوران بارداری، فشار زیادی به پاها، کمر و زانوهای شما وارد می‌شود. این اعضای بدن پس از حمایت شما در طول روز نیاز به استراحت دارند. بنابراین اگر نتوانید درست و راحت بخوابید، بدن شما انرژی کافی را در طول روز تامین نکرده و نمی‌تواند از شما حمایت کند. یک بالش بارداری حمایت و راحتی خاصی را برای شما در طول شب فراهم می‌کند، تا بهتر بخوابید و در طول روز احساس بهتری داشته باشید.

  • تقویت جریان خون

باید بدانید که خوابیدن به پهلو می‌تواند باعث تقویت گردش خون شود، چیزی که برای زنان باردار بسیار مهم است. اما در این دوران با بزرگ شدن شکم، خوابیدن به پهلو برای شما سخت‌تر می‌شود و احساس ناراحتی می‌کنید. بالش بارداری به گونه‌ای طراحی شده است که تمام منحنی‌ها و برآمدگی‌های بدن شما را پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید به راحتی به پهلو بخوابید و به جریان خون در بدن شما کمک می‌کند.

  • خواب راحت و بدون استرس

زنان باردار به اندازه کافی در طول روز استرس می‌کشند. بدن شما در طول دوران بارداری تغییرات زیادی را تجربه می‌کند همچنین مراقبت از یک جنین خود می‌تواند استرس زا باشد. بنابراین شما فقط در طول شب می‌توانید خود را از استرس دور کنید. بالش‌های بارداری این امکان را به شما می‌دهند که خوابی راحت و بدون استرس داشته باشید.

  • استفاده از بالش بارداری پس از زایمان

بالش بارداری به شما کمک می‌کند حتی پس از زایمان هم خوابی راحت داشته باشید. بدن شما تا مدت‌ها بعد از زایمان نیاز به استراحت خواهد داشت و این بالش می‌تواند به شما در داشتن خوابی راحت کمک کنید. همچنین این بالش‌ها به شما کمک می‌کنند تا کودک را در موقعیت راحت‌تری کنار خود قرار دهید و به عنوان بالش شیردهی از آن استفاده کنید. بخصوص اگر زایمان سختی داشته‌اید، این بالش‌ها به شما کمک فوق العاده‌ای خواهند کرد.

کدام مدل بالش بارداری بهتره؟

قبل از اینکه بتوان تشخیص داد که کدام نوع بالش بارداری برای شما بهتر است باید با انواع آن آشنا شوید.

  • بالش بارداری گوه‌ای شکل

این نوع بالش‌ها به عنوان کوسن بارداری شناخته می‌شوند و کوچکترین نوع بالش بارداری هستند. این بالش‌ها بصورت گوه‌ای گرد و یا مثلثی در بازار وجود دارند و می‌توان بعد از زایمان هم از آنها استفاده کرد. این بالش‌ها به دلیل اندازه کوچک و مناسبی که دارند قابل حمل هستند و می‌توانید در همه جا از آنها استفاده کنید. بالش‌های گوه‌ای را زیر شکم یا پشت کمر خود قرار داده تا از شما در هنگام خواب حمایت کند.

  • بالش تمام قد

این بالش همانطور که از اسمش پیداست تمام طول بدن را در بر می‌گیرد. این بالش‌ها راحتی خوبی برای بازوها، پاها و شکم شما فراهم می‌آورد. شما می‌توانید آن را در آغوش بگیرید و راحت بخوابید اما توجه داشته باشید که از کمر شما پشتیبانی نمی‌کند. بالش‌های تمام قد به دو صورت تمام قد صاف و تمام قد انعطاف پذیر هستند که شما می‌توانید باتوجه به خواسته خود آن را دستکاری کرده و به آنها شکل دهید.

  • بالش کامل بدن

این نوع بالش‌ها تقریبا از تمام بدن پشتیبانی می‌کنند. این بالش‌ها با ارتفاع ۱۲ تا ۱۵ متر بوده و برای زنان با هر قد و هیکلی طراحی شده است. بالش‌های کامل بدن از هرگونه درد کمر و درد لگنی که ممکن است آن را تجربه کنید می‌کاهد و برای سه ماه دوم بارداری بسیار مناسب هستند. این بالش‌ها در دو نوع U شکل و C شکل هستند.بالش C شکل همانطور که از اسمش پیداست، شبیه به حرف C است و از سر، شکم، پاها و کمر حمایت می‌کند. این نوع بالش برای کسانی که عادت به خوابیدن به پهلو دارند بسیار مناسب است.

 

 

بالش c شکل

بالش c شکل

اگر می‌خواهید به پشت بخوابید و به دلیل وجود شکم بزرگ نمی‌توانید، بالش U شکل انتخاب خوبی برای شما است و می‌تواند کامل از شما پشتیبانی کند.

نکات قابل توجه در انتخاب بالش بارداری

انتخاب بالش بارداری در برخی موارد می‌تواند دشوار باشد چراکه شما باید به نکات متعددی برای انتخاب درست آن توجه کنید. از جمله نکاتی که باید در انتخاب بالش بارداری به آن توجه شود عبارتند از:

در درجه اول به نرمی و سفتی بالش توجه کنید. نرمی برای تمامی افراد یکسان نیست . بالش‌های بارداری درجه نرمی متفاوتی دارند. بنابراین قبل از خرید درجه نرمی آن را بسنجید.توجه داشته باشید که بالشی که انتخاب می‌کنید دارای روکش قابل تعویض باشد تا به راحتی بتوانید روکش آن را تعویض و بشویید.توجه داشته باشید که داخل بالش از چه موادی پر شده است زیرا می‌تواند بر راحتی و کیفیت بالش تاثیر بگذارد و از طرفی می‌تواند برای شما حساسیت ایجاد کند و یا بوی خاصی داشته باشید.در هنگام خرید به اندازه بالش توجه کنید. بالش هرچه بزرگ‌تر باشد سنگی‌تر بوده و جای بیشتری را روی تخت خواب اشغال می‌کند. بالش بزرگ برای کسانی مناسب است که در هنگام خواب مدام غلت زده و جای خود را تغییر می‌دهند.

بالش بارداری از کجا بخریم؟

بالش بارداری را بهتر است که خود بصورت حضوری و شخصا تهیه کنید تا بتوانید نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم را در نظر بگیرید. اما اگر شرایط خرید حضوری را ندارید می‌توانید از بسیاری از سایت‌ها مانند سایت آنانداکالا خریداری کنید.

قیمت بالش بارداری

 قیمت بالش‌های بارداری بسته به نوع، کیفیت و جنس آنها متفاوت است. اگر  این مطلب برایتان مفید بود میتوانید با مراجعه به قسمت محصولات در سایت آنانداکالا نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

0
دیدگاه‌های نوشته