مقدمه

در این مقاله سعی داریم تاثیر رنگ ها بر مادران باردار و فرزندان آنها را با هم بررسی می کنیم. اگر شما نیز در دوران حساس بارداری هستید با ما همراه باشید تا به تحلیل رنگ لباس بارداری بپردازیم.

گرچه بارداری برای هر زنی در گذر زمان دورانی لذت بخش و زیبا بوده است. اما افکاری که توام با حس گناه و شرم بی مورد نسبت به دوران بارداری بوده از بین رفته است. امروزه دیدگاه های مادران و حتی جوامع نسبت به بارداری و زنان باردار تغییرات چشمگیری داشته است. و دیگر نشانه های این موهبت خدا دادی مانند بزرگ شدن سینه ها و شکم پنهان نمی شود و زنان باردار نشانه ای از بهترین احساسات انسانی برای هر فردی به شمار می روند. و این کمک می کند لباس های مخصوص بارداری بپوشید و برنامه هاتان را پر شور و با انرژی مرور کنید.

رنگ لباس بارداری
رنگ لباس بارداری

بهترین رنگ لباس بارداری کدام رنگ است؟

از هیچ رنگی فرار نکنید و همه ی رنگ های زیبا را که ترکیبی از سه رنگ اصلی طبیعت هستند انتخاب خوبی برای لباس بارداری می باشند. مفاهیم خاص هر رنگ در تمام تن های آن خود نمایی می کند و حس متفاوتی را درون شما ایجاد می کند.

برای خرید انواع لباس بارداری در رنگ های متفاوت میتوانید از طریق سایت آناندا به صورت آنلاین و یا از فروشگاه آناندا ( آدرس فروشگاه در سایت موجود می باشد. ) به صورت حضوری خرید نمایید.

 

رنگ در لباس بارداری
رنگ در لباس بارداری
  • زرد لیمویی رنگ ی همراه با آرامش و حس رشد است یه زرد قناری حس عمیق شادی را درون وجود هر کسی زنده می کند. در کل رنگ زرد نماد شادی است و برای لباس بارداری بیشتر به صورت زرد لیمویی استفاده می شود.
  • رنگ سبز ملایم یا همان کایی نشان دهنده ی شروع رشد و آفرینش می باشد و برای ماه های اول میتواند حس زیبایی را ایجاد نماید . همین حس رشد اگر چه در رنگ زیتونی غالب نیست اما گویی در عمق این رنگ وجود دارد. یا تناژ متفاوت سبز در برگ درختان می تواند نمادی از رشد در لباس بارداری باشد.
  • و اما از جایگاه خاص رنگ آبی در لباس بارداری نمی توان چشم پوشی کرد دلیل اصلی زادآوری برای هر انسان می تواند ارضای حس جاودانگی و تکامل باشد. رنگ آبی رنگ جاودانگی و آرامش بی نهایت است. رنگ آسمان بیکران و دریای بی انتها حسی سرشار از پاکی بی مثال یک جنین را ایجاد خواهد کرد.
  • اما هیچ رنگی هیجان رنگ قرمز را ندارد . رنگ قرمز در لباس بارداری می تواند نمایانگر اوج قلیان احساسات و گرمی در آغوش گرفتن فرزند را برای شما تداعی نماید. این رنگ می تواند آراستگی و زیبایی شما را چند برابر کرده و با انواع رنگ ها با تن روشن تر ست شود.
  • رنگ نارنجی که ترکیب دو رنگ اصلی قرمز و زرد است می تواند مانند قرمز هیجانی و مثل زرد شاد باشد و در تن رنگ گلبه ی زیبایی شما را دوچندان نماید.
  • و اما چه رنگی میتواند به اندازه ی رنگ بنفش عاشقانه باشد و رابطه عاشقانه ی شما را در زمان به ثمر رسیدن عشقتان نمایش دهد!

خاطره سازی در دوران بارداری

از برنامه هایی که نه تنها زنان باردار بلکه اطرافیان آنها علاقه زیادی به آنان نشان می دهند. انتخاب لباس های مخصوص دوران بارداری است. این لباس ها از جهات زیادی مورد توجه والدین می باشند ، این دوران زیبا برای شما و فرزند آینده یتان غیر قابل برگشت است و بهتر است بهترین عکس ها و کلیپ ها را از این دوران به یادگار بگذارید و این خود به لباس های خاص بارداری نیاز دارد. از طرفی دیگر باید لباس های راحت ، کشسان و با جنس های خاص برای راحتی هر چه بیشتر در این دوران خریداری شود.

عکس های دوران بارداری ، یاد و خاطره ی این دوران شیرین توام با سختی را برای شما زنده نگه می دارند و همچنین این شانس را به فرزند شما می دهد تا از حال و هوای خاص شما در این دوران به یاد ماندنی با خبر شود. رنگ لباس بارداری شما می تواند یکی از مولفه های نشان دهنده ی حس شما در بارداری و حتی ایجاد کننده ی این حس باشد. اما نکته ی جالب این عکس ها برای این است که این دوره شاید در بارداری برای فرزند های بعدی شما تکرار شود اما برای جنینی که در شکم دارید تکرار نشدنی است. پس بهترین حس را با کمک طرح ها و رنگ لباس بارداری برای او ایجاد نمایید.

مثل رنگ آبی که آرامش را در بین رنگ لباس بارداری نشان می دهد و در این دوره بسیار محبوب است. یا انتخاب رنگ سبز به عنوان رنگ لباس بارداری که نشان دهنده ی که نماد زندگی و محبت و احساس جدیدی است که در درون شما شروع به رشد کرده است.

آراستگی در دوران بارداری

رنگ لباس بارداری 2
رنگ لباس بارداری ۲

دوران بارداری مخصوصا ماه های اول بارداری بسیار حساس است. همانطور که همه ما شنیده ایم به دلیل این حساسیت و همینطور تاثیر پذیری بالای کودک در این دوره مادر باید مسائل زیادی را رعایت نماید برای مثال رنگ کردن مو ها در دوره ای از بارداری به کودک آسیب میزند یا حتی استفاده از لوازم آرایشی ( به دلیل استفاده از مواد اولیه شیمیایی ) نیز در دوران بارداری توصیه نمی شود. حتی بهتر است درباره ی لوازم آرایشی کمی که در دوران بارداری استفاده میکنید با پزشک مشورت کنید. با وجود تمام زیبایی هایی که در وجود زن ها همینطور بانوان باردار وجود دارد گاه رسیدگی به وضع ظاهری در تاثیر زیادی در روحیه خواهد داشت.

اما یک زن باردار با وجود تمام مراقبت هایی که باید انجام دهد چطور می تواند در این دوران حساس آراسته و مثل همیشه زیبا باشد؟ شاید بهترین راه استفاده از رنگ های زیبا و شاد و همچنین لباس های متنوع و خاص دوران بارداری باشد. امروزه لباس های مخصوص بارداری به خودی خود دارای طرح های ویژه و دوست داشتنی هستند که می توانند برای هر خانمی در دوران بارداری جذاب باشند.

رنگ لباس بارداری 3
رنگ لباس بارداری ۳

برای انتخاب رنگ لباس بارداری هم بهتر است بعد از سلیقه و به حس و حالی که رنگ مورد نظر ایجاد میکند دقت کنید البته گاه مادر ها رنگ لباس بارداری را نیز با جنسیت فرزند خود هماهنگ میکنند که به نوبه ی خود ایده ی جالبی است و حس خوبی را ایجاد خواهد کرد. البته هرگز فراموش نکنید که زیبایی هر کسی از درون او جریان میگیرد و درون زنان باردار به دلیل به وجود آمدن موجی جدید از عشق بسیار دوست داشتنی و قابل ستایش است.

رابطه استفاده از رنگ ها و تغییرات هورمونی

شما میتوانید از رنگ ها در لباس بارداری استفاده کرده و مشکلاتی که در دوران بارداری می تواند برای هر یک از بانوان باردار ایجاد شود را به حداقل خود رسانید. مثلا اگر تغییرات هورمونی شما را تندخو و کم حوصله کرده می توانید با استفاده از رنگ های ملایم و آرامش بخش مانند آبی ، گلبهی و زرد و.. و البته حذف موقتی رنگ قرمز، حس آرامش را در اطراف خود افزایش دهید.

رنگ لباس بارداری 4
رنگ لباس بارداری ۴

اما اگر در دوران بارداری دچار تنبلی و افزایش وزن شده اید بهتر است به دنبال استفاده از رنگ های هیجانی مثل رنگ قرمز یا نارنجی باشید. همچنین می توانید این رنگ های هیجانی را با با رنگ های دیگر ترکیب کنید تا سرزندگی آنها درون شما را به تحرک وادار کند.

اگر یاس و ناامیدی و افسردگی که متاسفانه در دوران بارداری احتمال آن بالا میرود، به سراغ شما آمد رنگ بنفش میتواند در رفع این احساس به شما کمک کند. و تا حد امکان جلوی حس افسردگی را بگیرد. همچنین میتوانید از رنگ شاد زرد را با بنفش ترکیب نمایید تا لباس بارداری شما به محافظی در برابر نا امیدی ها تبدیل گردد. اگر حس افسردگی دارید از رنگ سبز نیز کمک بگیرید همانطور که گفته شد این رنگ رنگ رشد و بالندگی است و در ترکیب با رنگ های آبی ، گلبه ای و دیگر رنگ های ملایم در جلوگیری از گوشه گیری و افسردگی در دوران بارداری معجزه ای رنگارنگ است.

رنگ های شاد در انتخاب رنگ لباس بارداری

استفاده از رنگ های شاد و سرزنده را برای شادی دوران بارداری خود افزایش دهید. اما چطور رنگ ها را ترکیب کنیم؟ در ادامه چند ترکیب رنگی فوق العاده را برای شما شرح خواهیم داد که هر کدام در نوع خود زیبایی و تاثیر گذاری خاصی را به شما هدیه خواهند داد و با توجه به روحیات ، سلیقه و نیاز ها میتوانید از این ترکیبات استفاده نمایید:

رنگ لباس بارداری 5
رنگ لباس بارداری ۵
  • با توجه به این که رنگ آبی محبوب ترین رنگ در میان مردم جهان است. ترکیب رنگی آبی ملیح و نارنجی ملایم از ترکیب های رنگی زیبا ، خاص و تاثیر گذار به شمار می رود.
  • همچنین استفاده از ترکیب رنگی فوق العاده رنگ های بنفش و زرد در کنار یکدیگر می باشد که میتواند برای یک زوج چشم به راه ، شادی عاشقانه بارداری را یادآوری کند.
  • اما از ترکیب خاص رنگ های اصلی مکمل مثل سبز و قرمز نباید غافل بود، که اگر درست کنار هم قرار بگیرند ترکیبی رویایی به ما می دهند.
  • و اما ترکیب های رنگی زیبا دیگر مانند: سرمه ای و لیمویی ، سرمه ای و زرد ، در طبیعت و همچنین اطراف ما کم نیستند که خانم های باردار خوش سلیقه با استفاده از این رنگ ها میتوانند در به وجود آوردن بهترین احساسات این دوران استفاده نمایند. و روحیه و انرژی خود را با تاثیرات شگفت انگیز این ترکیبات رنگی بهبود ببخشند.

شما عزیزان می توانید این ترکیبات زیبای رنگی لباس بارداری و موج بزرگی از تمامی رنگ ها را با سلیقه ی خاص خود در سایت ما انتخاب نمایید و سفارش دهید فقط کافیست وارد سایت آناندا شده یا به فروشگاه ما که آدرس آن در سایت قرار دارد سر بزنید.

رنگ لباس بارداری 6
رنگ لباس بارداری ۶

خرید لباس بارداری

هر بانوی خوش لباسی از اوایل دوره ی بارداری خود به فکر استفاده از لباس های خاص بارداری میباشد اما لباس های مناسب برای سه ماهه ی اول بارداری به دلیل تغییرات کمتر خانوم های باردار در اوایل بارداری بسیار کم هستند و اکثر لباس های بارداری مربوط به بعد از سه ماه اول می باشند. که تغییرات زیادی در سایز شکم و سینه ها اتفاق می افتد و سیر تغییرات سرعت می گیرد.

در این دوران به لباس هایی نیاز دارید که در آنها احساس راحتی داشته باشید. این لباس ها به هیچ وجه نباید تنگ باشند و راحتی آن اهمیت زیادی دارد همچنین با سرعت تغییر سایز در ماه های آخر بارداری بهتر است سایز لباس بارداری را کمی بزرگ انتخاب شود.

رنگ های مناسب فصول مختلف

در فصل تابستان با توجه به گرمای هوا نه تنها بانوان باردار بلکه همه به لباس های خنک نخی و رنگارنگ نیاز دارند اما این نیاز در خانم های باردار به دلیل تغییرات هورمونی و گاه گور گرفتگی بسیار شدید تر می باشد. خانم های باردار می توانند با ست کردن مدل های مختلف و رنگ های زیبای مانتو های بارداری و پیراهن های نخی خوش رنگ و لطیف و روسری های سبک که در طیف رنگ های سرد قرار می گیرند تیپ عالی و مناسبی برای خود ایجاد نمایند.

رنگ لباس بارداری 7
رنگ لباس بارداری ۷

و اما فصل زمستان را میتوان با استفاده از لباس های بارداری مناسب فصل و با رنگ های گرم قرمز ، زرشکی و نارنجی و… که محبت و دوست داشتن را نشان می دهند سپری نمود. همچنین در این فصل میتوانید از رنگ ها ملایم نیز برای ست کردن با رنگ های گرم استفاده کنید.

رنگ های نامناسب برای دوره ی بارداری کدامند؟

اما لباس مشکی با وجود ایجاد گرما و شیک و خاص بودن آن اصلا در دوره ی بارداری مناسب نیست . رنگ مشکی تها رنگی است که بهتر است استفاده ی آن را در دوره ی بارداری و و برای لباس بارداری محدود کرده یا حذف نمایید. تا از تاثیرات منفی این رنگ بر روحیات خود در امان باشید و بارداری شاد و پر امیدی را تجربه نمایید. همچنین سعی کنید لباس هی تیره را نیز محدود کنید و هیچ عنوان رنگ لباس هایی که در تماس مستقیم با بدن شما هستند را از میان رنگ های تیره انتخاب نکنید.

به دلیل این که استفاده از الیاف مصنوعی در لباس هایی با رنگ تیره زیاد بوده و رنگ های شیمیایی آن میتواند باعث ایجاد مشکلاتی شود.

از این که آناندا را در این مطلب همراهی کردید سپاسگذاریم. امیدوارم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید منتظر نظرات و پیشنهاد های شما در بخش دیدگاه ها هستیم. برای خرید انواع لباس های بارداری به صورت آنلاین و حضوری کافیست وارد سایت آناندا شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *