اصولا سفر کردن در هر خانواده ای زمان وشرایطی دارد اما مردم غالبا از تعطیلات تابستان با سفرهای مختلف لذت میبرند.چالشی که در این میان وجود دارد شرایط مادر در زمان بارداری است.

به طور کلی سفر برای خانم هایی که از نظر عمومی مشکلی ندارند با رعایت برخی نکات بلامانع است اما هر خانم باردار باید نسبت به شرایط جسمی خود و جنین در انتظارش آگاهی هایی داشته باشد تا راحتتر بتواند مکان مورد نظر برای سفر، مدت زمان سفر، لباس بارداری و دیگر مسائل را انتخاب کند.

در اینجا به برخی نکات اشاره میکنیم.

سفر کردن، با چه وسیله ای و چطور؟

قطار وسیله ای ایمن برای سفر کردن یک خانم باردار است.

از این جهت که فضای کافی برای پیاده روی رادارد و از ماندن در یک وضعیت و مشکلات خونرسانی برای جنین، ورم و کمر درد مادر جلوگیری میکند.

ازطرفی نسبت به سایر وسایل نقلیه کمتر دچار سانحه و تصادف میشود پس از لحاظ جسمی و روحی برای یک مادر باردارو جنینش ایده آل است.

از دیگر وسایل نقلیه برای سفر کشتی است که شایع ترین عارضه ی آن تهوع و سرگیجه است ومسلما برای این دوران مناسب نیست.مگر در صورت اجبار با رعایت اصول وتحت نظر پزشک!

سفر کردن با هواپیما

هواپیما میتواند برای مادرانی که در سه ماهه ی دوم خود هستند خطر کمتری داشته باشد ولی در سه ماه اول و آخر به دلیل احتمال سقط یا زایمان زودرس سفر هوایی توصیه نمیشود.

اگرچه در این بین اما واگرهایی هست که باید به آنها توجه کنید:

۱ـ اگر زیاد سوار هواپیما میشوید:

باید در مورد فشار خون و عوارض گیت فرودگاه بر سلامت شما وجنینتان از پزشک خود راهنمایی بخواهید.

البته در صورتی که فقط گاهی با هواپیما سفر کرده اید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

۲ـدر طول سفر با هواپیما:

کمربند خود را ببندید تا تکانهای احتمالی مشکلی برای شما و جنین ایجاد نکند.

یا در صورت سانحه شانس نجات بیشتر باشد.

۳ـ تماس با ایرلاین مورد نظر برای کسب اطمینان در مورد اینکه میتوانید سوار هواپیما بشوید یا خیر ضرروری است.

زیرا بسیاری از ایرلاین ها اجازه ی پرواز را به خانمهایی که بیش از شش ماه از بارداریشان میگذرد را نمیدهند و در سه ماهه آخر فقط با گواهی پزشک متخصص اجازه پرواز و سفر کردن میدهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *