برای یک خانم باردار مسائل زیادی وجود دارد که ممکن است تحملش دشوار باشد. یکی از این مسائل تحمل گرما در دوران بارداری است.

با دیدن چهره ی برافروخته ی یک خانم باردار در تابستان اولین چیزی که به ذهن خطور میکند جنس و راحتی لباس بارداری اوست. همچنین همانطور که میدانید در تابستان بدن عرق بیشتری تولید میکند و قسمتهای مختلف بدن ممکن است دچار عرق سوختگی شود پس به جای نگرانی بهتر است به راهنمایی های این متن در خصوص مواجه شدن با این مشکلات، دقت کنید.

مراقبتهایی برای مقابله با گرما در دوران بارداری در فصول گرم یا مناطق گرمسیری

مقابله با کم شدن آب بدن

نوشیدن مایعات فراوان در فصل تابستان برای همه ضرورت دارد اما برای یک مادر باردار اهمیت این موضوع دوچندان میشود.

سعی کنید جرعه جرعه آب یا مایعات را بنوشید اما مقدار حجم مصرفی را افزایش دهید. در یک روز گرم تابستانی شما باید حدود ۲۲۰ میلی لیتر در هرساعت مایعات مصرف کنید.

برای اینکه در نوشیدن تداوم داشته باشید میتوانید تنوع را چاشنی کار کنید. یعنی ترکیب تکه های میوه های خوش طعمی مثل توت فرنگی، انبه، هلو و بهتر از همه لیموی تازه میتواند علاوه بر تنوع، ویتامین ها و فیبر مورد نیاز شما و فرزندتان را تامین کند و البته از گرما زدگی جلوگیری کند.

جلوگیری از ورم پاها در تابستان

ورم پاها یکی دیگر از مسائل شایع در بارداری است. به منظور جلوگیری یا کاهش این عارضه چند راهکار پیشنهاد میکنیم.

اولا هر چند دقیقه پاهای خود را از حالت آویزان خارج کنید و بالا ببرید. و همچنین برای مدت طولانی در یک حالت ننشینید تا جریان خون دچار مشکل نشود.

ثانیا از شلوارهای بارداری مخصوص استفاده کنید که در قسمت کمر راحت هستند و به اندازه تغییرات شکم شما جا دارند. و البته جنس این شلوار های بارداری باید خنک و راحت باشد.

ثالثا خوب است از فردی بخواهید که به منظور کاهش این عارضه پاهای شما را با روغن ماساژ دهد.

در آخر خوردن شاهی ، مرکبات تازه و جعفری که ادرار آور هستند به شما توصیه میشود. در صورت شدید بودن ورم پاهایتان بهتر است سریعا به پزشک خود مراجعه کنید.

پیشگیری از عرق سوختگی

یک خانم باردار به دلیل تغییرات هورمونی و افزایش وزن ممکن است در هر فصلی عرق کند. به منظور پیشگیری از عرق سوختگی و گرما در دوران بارداری بهتر است از لباسهای بارداری استفاده کنید که برای راحتی شما طراحی شده اند و با الیاف عالی، بسیار خنک، راحت و زیبا هستند و باعث میشوند شما احساس خوبی داشته باشید و از گرمازدگی و عرق سوختگی به ویژه در قسمت سینه و زیر بغل جلوگیری میکنند.

رژیم غذایی و سلامت جنین

درست است که در هنگام گرما ترجیح ما خام خواری یا غذاههای سرد است اما باید مراقب توکسوپلاسموز باشیم که مسقیما بر سلامت جنین اثر منفی دارد. مراقب میوه ها و سبزیجاتی که میخورید باشید که ترجیحا ارگانیک باشند و هم در شستشو و ضد عفونی کردن آنها دقت بیشتری داشته باشید که آلوده نباشند.

در این دوران از مصرف لبنیات و بستنی محلی بپرهیزید و محصولات پاستوریزه استفاده کنید. از مصرف آب های معدنی که ممکن است مدت زیادی در بطری های پلاستیکی مانده باشند و همچنین حاوی فلزات سنگین مانند سرب و جیوه هستند خودداری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *