صد سال با بارداری:

آداب و رسوم بارداری :

در زمان های گذشته باور های غلط زیادی برای بارداری در بین مردم رواج داشته و با وجود این همه پیشرفت علم و تکنولوژِی هنوز که هنوزه خیلی اعتقادات غلط در بین زنان و مادران باردار وجود دارد . استراحت بیش از حد مادران باردار که توصیه می شده که با توجه به شرایط خاص مادر و همچنین انرژی ای که جنین می گیرد یه مقدار خستگی و احساس ضعف طبیعی می باشد ولی استراحت بیش از حد باعث چاقی مفرط مادر و جنین خواهد شد که ما با مروری بر ۱۰۰ سال با بارداری  در خدمت شما هستیم  .

تغذیه و خورد و خوراک بیش از حد :

یکی دیگر از باور های غلط در زمان های گذشته   خوردن غذای مادر باردار به اندازه دو نفر است  بطور میانگین بدن مادر باردار ماهانه ۳۰۰ کالری نیاز دارد  که بیش از آن باعث چاقی و سخت شدن راه رفتن در ماه های ۸-۹ بارداری خواهد شد ، سعی کنید تا حد امکان در تمامی موارد حد وسط را رعایت کنید .

صد سال با بارداری
صد سال با بارداری

تاثیر رفتار های مادر بر رنگ چشم نوزاد :

علی رغم تمامی باور های غلطی که در مورد رنگی شدن چشم فرزند بر اثر رفتار های مادر بوجود می آید رنگ جشم فرزند شما حاصل ترکیب ژن های شما و شوهرتان می باشد ، و تغذیه های خاص برای رنگی شدن چشم فرزند و نشست و برخواست با آدم های چشم رنگی  و تمامی باور های ازین مدلی   غلط هستند ، هر انسانی برای خودش زیبایی های خودش را دارد و به خاطر اعتقادات غلط و باورهای نادرست سلامتی خود و فرزندتان را به خطر نیاندازید.

تاثیر حرکات مادر بر نوزاد :

باور های نادرستی همچون  اگر پهلوی مادر بزرگ شود نوزاد پسر است در حالیکه وزن جنین و چربیها دلیل اصلی این امر است یا اگر به آدم زشت نگاه کنید بچه زشت می شود و اکر به آدم خوشکل و زیبا نگاه کنید نوزاد زیبا می شود یا حتی در دوران بارداری وارد وان آب نشوید چون ممکن است آب کثیف باشد و جنین مریض شود که کاملا غلط است زیرا جنین در کیسه آمونیاکی محافط خود قرار دارد و به هیچ عنوان آسیب نخواهد دید .

نوزاد سنگین تر بهتر :

از لحاظ علمی و تجربی دانشمندان می گویند نوزاد سالم باید بین ۲ کیلو و نیم و ۴ کیلو باشد به همین دلیل مادران باردار در این دوران سعی می کنند با تغذیه بیش از حد خود نوزاد خود را سنگین کند ولی این مسئله را در نظر بگیرید نوزادانی که بیش از ۴ کیلو وزن دارند برای زایمان به طور طبیعی برایشان مشکل پیش می اید که باید با متخصصان مجرب بارداری حتما مشورت گردد .

زنان در دوران بارداری خنگ  می شوند :

هورمون های ترشح شده در زمان بارداری آنها را تا قسمت زیادی احساساتی و حساس می کنند اما  تاثیری روی میزان یادگیری و فراگیری مادران باردار نخواهد داشت ، البته با توجه به اینکه جنین در درون مادر در حال شکل گیری است و انرژی مادر را می کشد مادر باردار کمی فراموشکار می شود اما به هیچ عنوان تاثیریدر ضریب هوشی و یادگیری مادر ندارد .

زنان باید قبل از سی سالگی باردار شوند :

بطور کلی بهترین تایم برای بارداری در بازه زمانی بین ۲۵ تا سی سالگی می باشد ، اما بعد از سی سالگی با ورزش مداوم و رژیم غذایی خوب و همچنین مشاوره و متخصصین تغذیه مربوطه می تواند بارداری بدون مشکل و خیلی خوبی را برای شما رقم بزند ، حتماقبل از بارداری با متخصصین مربوطه مشاوره کنید تا راهنمایی های لازمه را به شما بکنند .

شما هم باور ها و غلط هایی که در دوران بارداریتان که شنیده اید را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس