آناندا

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

راهنمای خرید بهترین جنس لباس بارداری

بهترین جنس لباس بارداری

زمانی که دوران بارداری را سپری می‌کنید، توجه به پوشش به یکی از اولویت‌هایتان تبدیل می‌‌شود. اینکه چه مدل لباس با چه جنسی را بر تن کنید، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا نوع پوشش شما و میزان راحتی آن هم بر خودتان و هم بر وضعیت جنین اثر می‌گذارد. یکی از بخش‌های مهم لباس دوران حاملگی، جنس آن‌ است. جنس لباس بارداری نباید حساسیت‌زا یا دست‌وپا گیر باشد و در عوض، باید راحت در تن جای بگیرد و احساس خوبی به شما هدیه کند.

اگر در دوران بارداری هستید یا قصد تجربه چنین دوران خاطره‌برانگیزی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتها همراه ما بمانید.

ویژگی‌های مهم جنس لباس بارداری

شاید در ماه‌های اولیه بارداری نیازی به حساسیت چندانی در پوشش خود نداشته باشید اما با برآمدگی شکم اوضاع متفاوت خواهد شد. در این مدت چندماهه بهتر است لباس‌هایی را بپوشید که حرکت و فعالیتتان را محدود نکند و بیش از پیش بر چالش‌های این دوره نیفزاید. از طرف دیگر، به هر میزان که پارچه لباس راحت‌تر و نرم‌تر باشد، احساس آرامش و آسودگی بیشتری به شما منتقل می‌شود.ویژگی‌های لباس بارداری

جنس لباس بارداری بهتر است حساسیتی ایجاد نکند و موجب تعریق بیش از حد مادر نشود. همچنین پارچه نباید به‌گونه‌ای باشد که پوست را آزرده کند یا خراش بیندازد. لباس‌های اینچنینی گزینه خوبی برای دوران بارداری نیستند. از طرفی، شاید تصور کنید که در دوران بارداری باید استایل و سبک شخصیتان را کنار بگذارید و تنها لباس‌ها و تونیک‌های گشاد و خارج از مد را بر تن داشته باشید؛ در حالی که چنین نیست.

به‌طور مثال، برای فصل تابستان بهتر است از پوششی خنک، لطیف، نخی و راحت بهره بگیرید؛ حال می‌تواند گشاد یا مناسب اندامتان باشد. در فصل زمستان نیز، بهترین جنس لباس حاملگی آنی است که گرم، لطیف و سبک باشد و باعث سنگین شدن بیشتر شما نشود. حال بیایید سری به انواع پارچه‌ها بزنیم و ببینیم با توجه به ویژگی‌هایی که ذکر کردیم، کدام پارچه مناسب دوران بارداری است.

بهترین جنس‌های لباس بارداری

صدها نوع پارچه وجود دارد که برای تولید لباس‌ها به کار می‌روند. در این میان، در دوران بارداری تنها مدل‌های خاصی از آن‌ها مناسب هستند و مادر باردار باید در انتخاب جنس لباس بارداری خود دقت کافی داشته باشد. بهترین جنس پارچه لباس بارداری براساس میزان راحتی و لطافت عبارت‌اند از:

 • الیاف طبیعی پنبه
 • لینن
 • کرسپو
 • وال
 • تریکو
 • ابروبادی
 • کتان
 • دورس
 • پاپلین
 • پشم
 • شانتون
 • جین

این پارچه‌ها بدون آنکه حساسیتی ایجاد کنند یا سبب تشدید تعریق شوند، در مدل‌های مختلفی دوخته می‌شوند. همچنین از مهم‌ترین مزایای این پارچه‌ها، سازگاری با هرنوع پوستی است؛ به‌گونه‌ای که در اغلب موارد هیچ‌گونه التهاب یا خارشی ایجاد نمی‌کنند و راحت بر تن می‌نشینند.

برخی از انواع جنس لباس بارداری مانند وال، کرسپو، ابروبادی، لینن، نخ و شانتون برای فصل تابستان گزینه‌های بسیار خنک و راحتی هستند. برخی دیگر نیز مانند جین، دورس، پشم، پنبه و کتان بهترین انتخاب برای فصل زمستان به شمار می‌روند. در رابطه با برخی جنس‌ها مانند جین و کتان باید گفت در صورتی که مخصوص بانوان باردار دوخته شوند و فشاری به بخش‌های شکم، کمر و لگن وارد نکنند، آسیبی به مادر و جنین نمی‌رسانند.

کدام جنس و لباس را برای لباس بارداری انتخاب کنیم؟

حال که با بهترین انواع جنس لباس بارداری آشنا شدیم، به شما می‌گوییم در هر دوره‌ای از مراحل بارداری چه مدل لباسی را بهتر است بپوشید. شما نمی‌توانید لباسی را که برای ماه اول خریداری کرده‌اید، برای ماه نهم نیز بر تن کنید؛ زیرا اندام‌هایتان بزرگ‌تر شده‌اند و برآمدگی شکم و چاق‌تر شدن پاها و بازوها باعث می‌شود لباس‌های گذشته بسیار کوچک به نظر برسند.

۳ ماه اول بارداریلباس مناسب بارداری

در این دوره شما هنوز فرصت این را دارید تا با سلیقه خودتان عمل کنید؛ زیرا تغییرات سایز آنقدری نیست که شما را به سمت لباس‌های جدید سوق دهد. با این وجود، اگر سایزتان تغییر کرد، انتخاب بلوز، تونیک، دامن، مانتوهای جلوبسته و جلوباز و شلوارهای پارچه‌ای و جین می‌تواند مناسب باشد.

در این دوران سعی کنید جنس موردعلاقه خود را بیابید. به‌طور مثال، ممکن است به پارچه ساتن یا الیاف مصنوعی حساسیت نشان دهید؛ در نتیجه آن‌ها را از لیست خود خط بزنید. در عوض، اگر با پارچه‌ای مثل لینن یا الیاف طبیعی احساس بهتری دارید، سعی کنید پیراهن‌ها و مانتوهایتان بیشتر از این جنس‌ها باشد.

۳ ماه میانی بارداری

در این دوران، شما سایزهای مختلفی را تجربه می‌کنید و کم‌کم متوجه برآمدگی شکم خواهید شد. بنابراین، پارچه‌هایی مناسب این سه‌ماه هستند که در طول تغییر سایز، جا باز کنند؛ مانند پارچه‌های کشی و تریکو.

علاوه‌بر این، می‌توانید پیراهن‌ها و مانتوهایی را بپوشید که از خط ژوزفین، کمر کش یا دکمه مخفی برخوردارند. این مدل مانتوها همزمان با بزرگ‌تر شدن شکم و کمر، تغییر سایز می‌دهند و به همان اندازه بزرگ می‌شوند.

اگر به پارچه‌های کشی علاقه‌ای ندارید، در عوض می‌توانید چندین سایز بزرگ‌تر از لباس دلخواهتان را خریداری کنید. توجه کنید که جنس لباس بارداری باید مطابق سلیقه شما نیز باشد که احساس مطلوبی به آن داشته باشید.

۳ ماه پایانی بارداری

در این دوران خودبه‌خود به لباس‌های راحت علاقه پیدا می‌کنید؛ زیرا تغییر سایز به‌گونه‌ای است که پارچه‌های نرم و راحت و لباس‌های گشاد و فری‌سایز بهترین گزینه محسوب می‌شوند‌. در سه‌ماه پایانی، سارافون، دامن‌ها و مانتوهای زیر و رو انتخاب محبوب خانم‌های باردار هستند. همچنین پارچه‌های وال، کرسپو، ابروبادی و نخ بهترین جنس لباس حاملگی در این مدت به حساب می‌آیند.

نکات مهم هنگام خرید لباس بارداری

نکات مهم هنگام خرید لباس بارداری

تاکنون درباره بهترین انواع جنس لباس بارداری در طول نه‌ماه حاملگی صحبت کردیم. حال می‌خواهیم به نکاتی هنگام خرید لباس برای دوران حاملگی اشاره کنیم که عبارت‌اند از:

 • اگر به جنس جین برای لباس حاملگی علاقه دارید، سعی کنید مدل‌هایی را بخرید که کمر کش دارند، جذب بدن نیستند و همواره جا باز می‌کنند.
 • سعی کنید هنگام انتخاب پارچه مناسب، رنگ‌های روشن و آرامش‌بخشی را بخرید. هرچه رنگ لباس‌هایتان شادتر و ملایم‌تر باشد، انرژی مثبت بیشتری به سمت خود و جنین سوق می‌دهید.
 • از انتخاب لباس‌ها و پارچه‌های جذب به‌خصوص در ماه‌های پایانی بپرهیزید. پوشاک جذب سبب تعریق زیاد و فشار به شکم و کمر مادر می‌شود و حتی ممکن است از حرکت راحت وی جلوگیری کند.
 • اگر تمایل دارید که در ماه‌های پایانی از شلوار به‌جای دامن و پیراهن‌های بلند استفاده کنید، به سراغ گزینه‌های راحت بروید. شلوار دامنی‌های نخی، کرسپو و از جنس الیاف طبیعی بهترین انتخاب برای تابستان و جین‌های کشی و لگ‌های پشمی مخصوص بارداری برای زمستان مناسب هستند. در عوض، از دکمه و زیپ تا حد امکان دوری کنید.

سخن پایانی

ما در این یادداشت سعی کردیم تا درباره بهترین جنس پارچه لباس بارداری صحبت کنیم. در دوران بارداری به‌هیچ‌وجه محدود به گزینه‌های اندکی نیستید؛ بلکه انبوهی از پارچه‌های مختلف برای این دوره وجود دارد که راحت، نرم، لطیف و کاربردی هستند. سعی کنید در این برهه نه‌ماهه، جنس لباس بارداری خود را براساس راحتی و لطافت و از میان نخ‌های طبیعی برگزینید تا در انجام فعالیت‌هایتان حس خوبی به شما هدیه دهند. برای خرید انواع لباس بارداری می‌توانید روی لینک درج شده کلیک کنید و پس مشاهده لباس های بارداری مختلف، برای خرید آن‌ها از فروشگاه آنانداکالا اقدام کنید.

 

 

0
دیدگاه‌های نوشته