آناندا

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

روش های دوقلو باردار شدن را اینجا بخوانید

دو قلو باردار شدن

برای دو قلو باردار شدن عوامل مختلفی دخیل می باشند، کروموزوم های مادر و همچنین عوامل ژنتیکی در مادر و پدر تاثیر بسزایی در این امر دارند . البته عوامل محیطی و همچنین قد خانم و نوع پوزیشن هنگام دخول نیز در این رابطه تاثیر گذار می باشند. برای اطلاع از روشهای دوقلو باردار شدن همراه ما باشید.

روش های دوقلو باردار شدن
دوقلو های جذاب

روشهای دوقلو باردار شدن

دوقلو ها زمانی به وجود می آیند که در یک عدد سلول تخمک با یک سلول اسپرم لقاح شود . تخمکی که لقاح شده است در مراحل اولیه به وجود آمدن جنین به قسمت مجزا تقسیم می شود که این اتفاق باعث به وجود آمدن دوقلو ها می شود که البته دوقلو ها به دو دسته دو قلوهای همسان و دوقلوهای غیر همسان تقسیم می شوند که در ادامه مطلب به توضیح مفصل آن می پردازیم

دوقلو های زیبا
دختران دوقلو

دو قلو های همسان 

دو قلو های همسان به این شکل به وجود می آیند که تخمکم نفرد ماردر باردار توسط اسپرم پدر بارور می شود و به اصطلاح تشکیل زیگوت را می دهد و این تخم به دو جنین مجزا تقسیم می شو که باعث تشکیل دوقلو های همسان می گردد . دو قلو های همسان و همشکل از لحاظ ظاهری کاملا شبیه به یکدیگر می باشند و تنها در اخلاق و رو حیات و همچنین اثر انگشت با یکدیگر متفاوت هستند .

ارتباط روحی دو قلو های همسان 

دو قلو های همسان به دلیل نزدیک بودن بسیار زیاد از لحاظ عاطفی خیلی به هم نزدیک می باشند و می توانند دوستان خوبی برای همدیگر باشند اما این ها هیچ دلیلی بر ارتباط ذهنی دوقلو های همسان با یکدیگر نمی باشد . در واقع دو قلو ها فقط از لحاظ ظاهری شبیه به یکدیگر می باشند .

دو قلو های ناهمسان 

دو قلو های ناهمسان یا دو قلو های غیر مشابه و غیر یک شکل زمانی به وجود می آیند که تخکم زن و اسپرم مرد لقاح یافته در دیواره رحم مادر به طور همزمان لانه گزینی می کنند در این حالت هر جنین یک تخمک مجزا را دارد که باعث ناهمسان شدن این نوع جنین ها خواهد شد . فراوانی دو قلو های ناهمسان و نا هم شکل نسبتا بیشتر از دو قلو های همسان نیز می باشد . داشتن فرزند های دوقلو خیلی می تواند دلنشین و دلچسب باشد و برای همین روش های دوقلو باردار شدن سرچ زیادی در گوگل را کسب کرده است .

دوقلو دار شدن به روش آزمایشگاهی 

روش IVF که در واقع بارور کردن تخمک زن به وسیله لقاح مصنوعی با اسپرم مرد در شرایط و محیط آزمایشگاهی می باشد . در واقع در ابتدای این امر این تکنولوژی بیشتر برای در مان ناباروری زوجین استفاده می شد اما در مراحل بعدیه تکمیلی این پروژه تعیین جنسیت نیز به امکانت آِ وی اف اضافه شد که البته مخالفان خودش را در پی داشت که بعضی ها معتقد بودند که فرزند نعمت خداست و نباید در آن دستکاری کرد . تکنولوژی آزمایشگاهی آی وی اف می تواند برای دوقلو باردار شدن به روش آزمایشگاهی به شما کمک زیادی بکند و احتمال دوقلو باردار شدن شما را نیز افزایش بدهد . .

روش های دو قلو باردار شدن
دوقلو باردار شدن به روش آزمایشگاهی

عدم استفاده از قرص های ضد بارداری 

به طور کلی قرص های ضد بارداری همچون LDو HDو همچنین مصرف قرص های اورژانسی باعث به هم ریختگی هورمون های زنانه شما می گردد و کاملا بر خلاف روشهای دو قلو باردار شدن نیز می باشد . در ضمن سعی کنید لباس بارداری که در این دوران و بعد از بارداری هم می پوشید زیاد تنگ و چسبان نباشد که باعث آسیب دیدن به فرزندتان نگردد . 

لقاح مصنوعی 

علاوه بر آی وی اف روش ال یو آی LUI هم می تواند در بارور شدن دوقلو کمک کند در این روش اسپرم مرد به وسیله یک عدد سرنگ به داخل رحم مادر تزریق می گردد که البته با مصرف مکمل های قرصی و دارویی می تواند احتمال باروری دوقلو را دو چندان کند .

روشهای دو قلو باردار شدن به وسیله قرص های باروری 

از جمله قرص هایی که به دو قلو باردار شدن کمک می کنند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسید فولیک 

اسید فولیک جز دسته بندی ویتامین های گروه ب قرار دارد و همچنین یکی از برترین ویتامین هایی می باشد که در شکل گیری سلولهای خونی و قدرتمند تر کردن آنها تاثیر زیادی دارد . کمبود اسید فولیک در زنان باردار بسیار شایع می باشد که باعث شده است مصرف این نوع مکمل ها امری ضروری و حیاتی برای زن باردار محسوب گردد .

پروژسترون

استفاده از تزریق پروژسترون در زمان بارداری به شدت ضرر به کودک شما خواهد زد ، لذا سعی کنید اگر می خواهید پروژسترون تزریق کنید حتما برای دوران قبل از بارداری باشد و به پزشک متخصص مربوطه مراجعه کنید و تمامی جوانب را قبل از بارداری در نظر بگیرید تا تصمیم عقلانی ای برای اسن مسئله بگیرید .

رژیم غذایی مناسب در بارداری

سعی کنید در این دوران از مصرف خوراکی های بی ارزش مثلپفک و چیپس دوری کنید و جایگزین آنها را با غذاهای سالم و مفید پر کنید مثل کاهو ، زنجبلی، و غذاهاییی که سرشار از آهن می باشند می توانند بسیار مفید باشند مثل توت فرنگی ، فلفل سبز ، لیمو ترش ، پرتقالو…. ..

مصرف آب

نوشیدن آب به مقدار مورد نیاز بدن می تواند از کم آب شدن پوست بدن جلوگیری کند ، به دلیل اینکه فرزندتان مقدار زیادی از آب بدن شما را می گیرد بهتر است که آب به مقدار زیاد بنوشید و همچنین به دلیل شرایط خاص و ویژه کرونا نوشیدن آب توصیه اکثر دکتر ها مجرب نیز می باشد .

سخن پایانی

شما چه روش های دیگری را برای دو قلو باردار شدن توصیه می کنید؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت آنانداکالا در میان بگذارید.

2
دیدگاه‌های نوشته

  ناشناس ۱۳۹۹-۰۴-۲۱

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

  سارا غفور ۱۳۹۹-۰۴-۲۱

  ممنون بابت مطلب مفیدتون .... من خیلی دوقلو دوس دارم ایشالله یه روزی دوقلو داشته بشام

   farzad kb ۱۳۹۹-۰۴-۲۱

   ممنونیم