بهترین روش برای جلوگیری از بارداری :

روش های زیاد و متنوعی برای جلوگیری و پیشگیری از بارداری وجود دارد اگر شما تازه ازدواج کرده اید و یا به هر دلیلی نمی خواهید فعلا بار دار شوید این مقاله می تواند برای شما خیلی مفید باشد زیرا بهترین روش برای جلوگیری از بارداری و بهترین قرص ها را معرفی خواهیم کرد .

بهترین روش برای جلوگیری از بارداری

قرص HD

قرص اچ دی که همان قرص دوز بالا و به اصطلاح قرص صبح روز بعد می باشد به این صورت کار می کند که یک قرص را بعد از مقاربت می خورید و قرص بعد را ۱۲ ساعت بعد ازآن استفاهه می کنید البته توجه داشته باشید که زمان استفاده از آن به مدت ۷۲ ساعتیعنی ۳ روز بعد از نزدیکی می باشد و در صورت گذشتن آن زمان سعی کنید حتما به دکتر زنان مراجعه کنید .

قرص Ld

جعبه این قرص ها دارای ۲۱ عدد قرص می باشد که مناسب ۲۱ روز ماه می باشد به این صورت که در اولین روز ماه شروع به خوردن این قرص ها می کنید و پس از روز ۲۱ ام پریود می شوید . و مانع از تخمک گذاری می کند و چیزی در اصل برای لقاح با اسپرم ها وجود ندارد .

عوارض LD

در بهترین روش برای جلوگیری از بارداری معمولا قرصهای ۲۱ روزه کاربرد دارند اما ازعوارض آن نیز نباید غاقل شد برخی از مهمترین عوارض استفاده از این قرص ها عبارتند از :

  • تغییرات و به هم ریختن هورمون ها
  • کاهش میل جنسی
  • ترشحات واژن ( در موارد حاد تر باعث بروز بیماری های زنانه ممکن است شود مثل قارچ و … )
  • افزایش وزن
  • سردرد در برخی از موارد نیز دیده شده است

چه کسانی نباید استفاده کنند :

زنانی که بارداری هستند به هیچ عنوان نباید از قرص های ضد بارداری استفاده کنند

افراد سیگاری نیز نباید از این قرص ها استفاده کنند

افرادی که دارای میگرن می باشند هم استفاده از این قرص ها به هیچ عنوان بهشان توصیه نمی گردد .

پیشگیری از بارداری با استفاده از کاندوم :

یکی از مرسوم ترین روش ها و بهترین روش های جلوگیری از بارداری استفاده از کاندوم مردانه می باشد و همچنین دارای کاربرد بسیار فراوانی نیز می باشد چون نه تنها جلوگیری از بارداری شدن می کند بلکه احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی ایدز و عفونت های پوستی را کاهش می دهد و گزینه خیلی مناسب تری نسبت به استفاده از موارد قبلی می باشد در صورتیکه به شریک جنسی خود مطمعن نباشید حتما از کاندوم استفاده کنید .

بهترین روش برای جلوگیری از بارداری کاندوم
بهترین روش برای جلوگیری از بارداری

پیشگیری با استفاده از کاندوم زنانه :

کاندوم زنانه نسبت به کاندوم مردانه خیلی گزینمه بهتری می باشد به صورت لوله ای نازک در داخل واژن قرار می گیرد و همچنین به دلیل انعطاف و نازک بودن آن گرما و حس را از بین نمی برد و از ۸ ساعت قبل از دخول و مقاربت نیز می توان آن را جا گذاری نمود و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های پوستی کاربرد فراوانی نیز به همراه خود دارد .

تزریق عضلانی آمپول :

یکی دیگر از بهترین روش های بارداری نیز استفاده و تزریق آمپول ضد بارداری دپوپروورا  می باشد این آمپول یک نوع داروی ضد بارداری می باشد که در عضله تزریق می گردد و خیلی موثر نیز می باشد . استفاده از این آمپلو احتمال بارداری را تا ۹۷ درصد کاهش می دهد و فقط تنها یه چیزی کمتر از ۳ درصد احتمال بارداری در مقاربت هایتان وجود خواهد داشت . برای تزریق و استفاده از این آمپول تا ۲ ماه بعد از حاملگی و زایمانتان صبر کنید وپس از آن از این نوع آمپوس استفاده کنید چون قبل از این دوران می تواند برای شما خیلی ریسکی و خطر آمیز نیز باشد .

مدت زمان جلوگیری آمپول :

از زمان تزریق این آمپول به مدت ۳ ماه یعنی ۱۲ هفته شما باردار نمی شوید و پس از اینم دوران باید دوباره تزریق کنید ولی نیازی به استفاده از جلوگیری هایی مثل کاندوم و … در این دوران وجود ندارد و به راحتی می توانید با همسر خود بدون استرس نزدیکی داشته باشید .

پروسه و نحوه عمل کردن آمپول :

این آمپول همانند قرص های ضد بارداری جلوگیری از تخمک گذاری و رها کردن تخمک ها را می کند و وقتی تخمکی آزاد نشود اسپرم نمی تواند عمل لقاح را با تخمک ها انجام دهد و در نتیجه حاملگی اتفاق نمی افتد . و همچنین به دلیل غلیظ کردن کلیه ترشحات واژن اسپرم نمی تواند به راحتی حرکت کرده و عمل لقاح را انجام دهد .

کپسول عضلانی :

این نوع کپسول ها توسط پزشک مربوطه زیر پوست جاگذاری می شود که دارای پروژسترون نیز به همراه خود می باشد . با استفاده از این روش احتمال بارداری تا ۹۹ درصد کاهش می یابد البته عوارضی هم به همراه خود دارد بعنوان مثال بیشتر خانم ها بعد از بارگذاری این کپسول زیر پوستخود دچار خونریزی های نامنظم و به اصطلاح به هم خورد پریود نیز می شوند و شاید قطع و بسیار نامنظم شود ولی احتمال بارداری را خیلی کاهش می دهد .

بستن لوله رحم :

این نوع روش ضد بارداری که بهترین روش باردرای و موثر ترین روش بارداری می باشد به صورت بستن و عقیم سازی زن می باشد . این روش تقریبا با خطای خیلی پایین و ۱۰۰ درصدی می باشد . با انجام این عمل خطر ابتلا به سرطان تخمدان در آینده از بین می رود و به صورت عمل بیهوشی انجام می گیرد که عوارضی که به همراه خود دارد همان عوارض های یه عمل معمولی می باشد ( استفاده از داروی بیهوشی ، استفاده از مسکن ها و عوارض آن ) که اگر دیگر نمی خواهید باردار شوید و دارای کودک و فرزند شوید این بهترین راه برای شما نیز می باشد .

سریعترین روش بعد از مقاربت :

در صورت مقاربت ناخواسته و احتمال بالای بارداری سریعترین راه و موثر ترین راحت و بهترین روش برای جلوگیری از بارداریاستفاده از قرص اورژانسی می باشد این نوع قرص ها سریعا اسپرم هارا از بین می برند و تا ۹۸ درصد از وقوع بارداری جلوگیری خواهد کرد

سودمندی های اورژانسی :

از بین بردن و کاهش احتمال بارداری تا ۹۸ درصد

استفاده آسان و وراحت

استفاده راحت در بعد از نزدیکی

معایب :

  • بعد از خوردن این نوع قرص ها دارای حالت تهوع و استفراغ نیز می شوید .
  • به هیچ عنوان از بیماری های مقاربتی مانند ایدز، عفونتی و … جلوگیری نمی کند . (سعی کنید از لباس بارداری و یا لباس زنانه مناسب برای کاهش احتمال عفونت نیز استفاده کنید .
  • به طور دائم نباید از آن استفاده کرد چون باعث به هم ریختگی هورمون ها و قاعدگی نیز می گردد .

سوالات متداول :

بهترین روش برای جلوگیری از بارداری چی هست ؟!

بسته به شرایط شما بهترین روش انتخاب می شود اگر نمی خواهید کلا حامله شوید بهترین روش بستن لوله رحم می باشد ،اما اگر می خواهید باز هم حامله شوید و روش موقتی می خواهید استفاده از قرص هایLDو همچنین تزریق های عضلانی کارامد تر می باشند

در این مقاله چه چیز هایی توضیح داده شده است ؟!

استفاده از انواع روش های ضد بارداری ، روش دقیق نحوه عملکرد قرض های بارداری و آمپول های ضد حاملگی توضیح داده شده است

2 thoughts on “بهترین روش برای جلوگیری از بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس