آناندا

سبد خرید شما خالی است.

ست کردن لباس های اورسایز

لباس های اورسایز بعد از مدت‌های طولانی دوباره پا به عرصه مد و استایل گذاشته‌اند و راحتی را با خود برایمان به ارمغان آورده‌اند. پوشیدن و ست کردن لباس های اورسایز دارای یک سری اصول خاص می‌باشد که بدون توجه به آنها فقط به نظر می‌رسد که شما لباس‌های بزرگتر از سایز خود را بر تن کرده‌اید و هیچ جذابیتی نخواهد داشت. اگر می‌خواهید بیشتر با اصول ست کردن لباس‌های اورسایز آشنا شوید؛ در این مقاله از آناندا کالا با ما همراه باشید.

چه فرقی بین لباس اورسایز و لباس گشاد وجود دارد؟

تفاوت این دو از زمین تا آسمان است. برای پوشیدن لباس‌های گشاد نیازی نیست که به سراغ سایزهای بزرگتر بروید؛ یعنی وضعیت سرشانه، فاق شلوار و… در جای درست خود قرار می‌گیرند و تمام گشاد بودن لباس به عرض آن مربوط می‌شود. در حالی که در لباس های اورسایز تمامی این موارد نیز تغییر کرده و یک راحتی بی انتها برای شما ایجاد خواهد کرد.

اولین قدم برای پیوستن به اورسایزی‌ها

تا اینجا متوجه شدیم که لباس گشاد پوشیدن، اورسایز پوشیدن نیست. شما برای این که جزو این دسته از افراد قرار بگیرید، باید لباس‌های خود را بین ۱ الی ۴ سایز بزرگتر انتخاب کنید. متوسط و ایده آل ترین مقدار اندازه، دو سایز بیشتر می‌باشد.

امتیاز ویژه مخصوص خانم‌ها!

یکی از مزیت‌هایی که خانم‌ها در این زمینه از آن برخوردار هستند؛ این است که می‌توانند به سراغ استفاده از لباس‌های همسر، پدر یا برادر خود بروند. با توجه به اینکه الگوی لباس‌های مردانه به طور کلی بزرگتر از لباس‌های زنانه است؛ فقط کافیست که شما به سراغ کت، پیراهن یا هر لباس مردانه هم سایز خود بروید.

این نکته را به یاد داشته باشید که سایزهای بزرگتر از خود را انتخاب نکنید چون این لباس‌ها بیش از اندازه برای شما بزرگ خواهد بود و شانه‌های افتاده‌ای خواهد داشت که این موضوع بر خلاف اصول و قوانین اورسایز پوشیدن است.

خداحافظی با طرح و نقش در لباس های اورسایز

بعد از اینکه سایز مناسب خود در این زمینه را پیدا کردید باید به سراغ طرح و رنگ لباس بروید. برای پوشیدن لباس های اورسایز باید با طرح و نقش و نگار خداحافظی کنید. دلیل آن این است که این نوع لباس‌ها به اندازه کافی شلوغ به نظر می‌رسند، می‌رسند حال اگر به این شلوغی طرح‌های مضاعف هم اضافه شود، جذابیت لباس را از بین خواهد برد.
شما به جای اینکه روی طرح‌های مختلف و رنگ‌های گوناگون مانور دهید، سعی کنید تفاوت را در بافت‌های مختلف پارچه ایجاد کنید.

استایل مونوکروم

یکی از بهترین گزینه‌ها در ست کردن با لباس های اورسایز، استایل مونوکروم می‌باشد. انتخاب یک طیف رنگی یا حتی یک رنگ کمک می‌کند تا ظاهر شما جذاب‌تر از آنچه که هست بدرخشد. در زمان انتخاب رنگ برای این استایل، نگاهی جدی به رنگ‌های نود بکنید و به یاد داشته باشید رنگ‌های خنثی باعث ایجاد تمرکز بیشتر بر روی زیبایی و طرح لباس شما خواهد شد.

یکی از اصول مهم برای ست کردن لباس های اورسایز، انتخاب تنها یک مورد برای آور بودن است. برای مثال اگر قرار است یک کت و شلوار بپوشید باید یکی از این دو را اورسایز انتخاب کنید و دیگری باید فیت بدن شما باشد. خیلی به این سبک از لباس پوشیدن علاقه‌مندید؛ می‌توانید به سراغ دو آیتم هم بروید اما سعی کنید از این میزان جلوتر نروید، چون از زیبایی استایل شما کم خواهد کرد. علاوه بر این باید اجازه خودنمایی به اندام‌های خود را نیز بدهید.

لباس های اورسایز را با کفش پاشنه بلند بپوشید

کفش های پاشنه بلند کمی استایل شما را از حالت روزمره بودن خارج می کند و در کنار لباس های اورسایز بهتر است از این کفش ها هم استفاده کنید. این استایل مناسب شرایط خاصی است و برای مهمانی های کوچک می تواند گزینه مناسبی باشد.

تیشرت را روی شلوار قرار ندهید

بسیاری ترجیح می دهند لباس های اورسایزشان تا حد ممکن آزاد باشند اما اگر میخواهید استایل متفاوتی را امتحان کنید، تیشرت را زیر شلوار جین محبوبتان قرار دهید تا در کنار استایل اورسایز و راحتی، منحصر به فرد باشید.

پوشیدن لباس های اورسایز راحتی بسیاری را به همراه دارد و با استفاده از راهکار های بالا، می توانید در کنار راحتی ست بسیار شیک و منحصر به فردی هم داشته باشید. پیشنهاد می شود در کنار لباس های اورسایز، از اکسسوری های نسبتا بزرگ استفاده کنید یا اگر ست یک رنگ و ساده ای میپوشید، از اکسسوری های رنگی و طرحدار استفاده کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته