آناندا

سبد خرید شما خالی است.

رنگ مناسب لباس پلاس سایز

پیراهن سایز بزرگ

استفاده از رنگ‌های متنوع در لباس همیشه باعث جذابیت و خاص بودن می‌شود. اما در کشور ما استفاده از رنگ‌های شاد بسیار کمتر شده است. برای خانم‌های سایز بزرگ و چاق به نظر می‌رسد استفاده از رنگ‌های شاد احتمالاً ریسک است و اندام را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. اما به هیچ وجه این‌طور نیست. رنگ‌ها به طور طبیعی تمام انواع اندام را زیبا می‌کند. اما تمام افراد چه خانم‌های سایز بزرگ و تپل و چه خانم‌های لاغر اندام برای ایجاد تیپ خاص خود و جذابیت بیشتر باید دانش کافی برای ست کردن لباس با انواع رنگ را داشته باشند. در این مقاله ار آناندا کالا با ما همراه باشید.

انتخاب رنگ لباس سایز بزرگ زنانه براساس فرم و شکل بدن

طبق آخرین بررسی‌های انجام شده، ۷ فرم بدن متفاوت برای خانم‌های چاق و سایز بزرگ وجود دارد که عبارتند از:

• مثلث معکوس
• بیضی یا سیبی
• مثلثی یا گلابی
• مستطیل
• هشت انگلیسی
• ساعت شنی
• الماس

در واقع مبنای این نوع طبقه‌بندی براساس شکل کلی برجستگی اندام است. مثلا در خانم‌هایی با فرم بدن الماس، نواحی سینه، شکم و باسن ساختاری شبیه به الماس دارند.

اصولا طراحان لباس از این نکته استفاده می‌کنند و لباس‌های سایز بزرگ را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که بخش تیره (لاغرکننده) لباس بیشتر روی نواحی برجسته بدن متمرکز باشد. برای بقیه نواحی به راحتی می‌توان از رنگ‌های روشن استفاده کرد.
توصیه می‌کنیم شما نیز این نکته را دست کم نگیرید. مثلا هنگام انتخاب رنگ لباس سایز بزرگ خود، برای شلوار و ژاکت از رنگ تیره‌ای مانند سرمه‌ای و برای انتخاب تاپ از رنگ روشن و شادی مثل قرمز استفاده کنید. یادتان باشد که انتخاب بعضی از لباس‌های سایز بزرگ به رنگ روشن همیشه هم شرم‌آور و خجالت‌آور نیست!

آیا در هنگام انتخاب رنگ لباس سایز بزرگ، می‌توان به سراغ پارچه‌های طرح‌دار رفت؟

از گذشته این باور در ذهن اکثر خانم‌ها شکل گرفته است که پوشیدن لباس طرح‌دار اصلا برای خانم‌های چاق یا درشت ‌هیکل مناسب نیست. اما اصول جدید طراحی لباس و مد، نظر دیگری در این مورد دارد.
از نظر کارشناسان، خانم‌های چاق نیز می‌توانند یک بخش از لباس‌های خود را به صورت طرح‌دار انتخاب کنند. در واقع بهتر است با توجه به شکل اندام خود، بیشتر برای نواحی لاغرتر بدن از پارچه‌های شاد و طرح‌دار استفاده کنند. به عنوان مثال، اگر در ناحیه پاها و باسن اضافه وزن دارید و ناحیه بالاتنه شما لاغرتر است، پیراهن یا کت و دامنی انتخاب کنید که در ناحیه پاها پارچه ساده و تیره‌ای داشته باشد و بخش بالایی آن به رنگ روشن و همراه با طرح‌های شاد باشد. در هنگام انتخاب کت یا بلوز و شلوار نیز به این نکته دقت کنید.

شناخت رنگ پوست

پیش از هر چیزی باید رنگ پوست خود را بشناسید. لباس با توجه به رنگ پوست سفید، گندمی، سبزه و سیاه باید انتخاب شود. در صورتی که با توجه به رنگ پوست خود لباس انتخاب نکنید چهره‌ی شما ناپسند و لباس زشت دیده می‌شود.

اکسسوری مناسب

در کنار لباسی که می‌پوشید اکسسوری استفاده شده تأثیر زیادی بر زیبایی شما دارد. بهتر است در صورتی که از رنگ‌های شاد در لباس سایز بزرگ استفاده می‌کنید اکسسوری‌هایی مثل کیف و کفش را ساده‌تر انتخاب کنید و رنگ‌های خنثی و تیره مثل مشکی و طوسی را استفاده کنید. در صورتی که کوتاه قد نیستید می‌توانید از کیف و زیورآلات بزرگ‌تر استفاده کنید تا در مقایسه با اکسسوری‌ها اندام شما بزرگ دیده نشود.

مدل یقه‌ی مناسب

برای انتخاب لباس رنگی با سایز بزرگ حتماً به مدل یقه دقت کنید زیرا انواع مدل یقه تاثیر زیادی بر لاغر یا چاق دیده شدن اندام دارد. یقه‌های گرد بسته و یقه‌ی ایستاده شما را چاق‌تر نشان می‌دهد. بهتر است از یقه‌ی هفت استفاده کنید تا گردن را کشیده‌تر و اندام را لاغرتر نشان دهد.

اصول استفاده از رنگ‌های براق برای لباس سایز بزرگ زنانه

بهتر است بدانید که میزان شاین بودن یا براقی رنگ پارچه لباس نیز تاثیر زیادی روی ظاهر کلی یک خانم چاق دارد. شما می‌توانید از پارچه‌های براق و شل برای طراحی لباس مجلسی سایز بزرگ خود استفاده کنید، حتی اگر رنگ خیلی روشنی داشته باشند. اما فقط در نواحی از بدن که دوست دارید به چشم بیایند نه آن قسمت‌هایی که باید کمی پنهان شوند.
مثلا اگر با وجود درشت‌هیکل بودن پاهای خوش‌فرمی دارید، می‌توانید از یک شلوار با رنگ شاد و طرحی براق به همراه یک شومیز ساده و تیره استفاده کنید. پوشیدن یک شومیز ساده و مشکی می‌توانید چاقی شکم، سینه و بازوهای شما را به خوبی پنهان کند.

حتی در زمان انتخاب رنگ لباس سایز بزرگ برای خرید یا دوخت پیراهن مجلسی، نیز این اصل صدق می‌کند. توجه کنید که نواحی برجسته بدنتان با رنگ‌های کمی تیره و کدر پوشش داده شوند.

0
دیدگاه‌های نوشته