آناندا

سبد خرید شما خالی است.

اشتباهات رایج انتخاب لباس پلاس سایز زنانه

یکی از بدترین اشتباهات برای انتخاب لباس سایز بزرگ زنانه این است که فکر می‌کنند لباس سایز بزرگ Plus Size باید خیلی گشاد باشد.

لباس سایز بزرگ زنانه و انتخاب آن از آن چالش‌هایی است که اگر ریزه کاری‌هایش را بلد نباشید، به راحتی از خیلی خوب به خیلی بد تغییر خواهید کرد. در این مقاله از آناندا کالا با اشتباهات رایج انتخاب لباس پلاس سایز زنانه آشنا خواهید شد.

لباس سایز بزرگ زنانه همان لباس گشاد است؟

داشتن اضافه وزن به این معنی نیست که قرار است تمام بدنتان را زیر لایه‎‌ای از پارچه گشاد پنهان کنید. باید فرم بدنتان را بشناسید و بر اساس آن لباس مناسبتان را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید انتخاب لباس‌های تماما گشاد یا Baggy صرفا شما را چاق‌تر نشان خواهد داد و کمکی به زیبایی‌تان نخواهد کرد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در اوایل سال ۱۸۰۰ میلادی، سایز ایده‌آل، اندام توپُر و پلاس سایز بود. حتی در ایران، در زمان صفوی و قاجار، اندام ایده‌آل به معنای اندامی درشت یا به اصطلاح توپُر بود.

با توجه به تحقیقاتی که درباره تاریخچه فشن در دانشگاه شیکاگو انجام شده است، در اوایل سال ۱۹۰۰ میلادی، تغییرات گسترده‌ای در جامعه و صنعت پوشاک اتفاق افتاد. چرا که رشد تکنولوژی در اولویت قرار گرفت و کمتر کسی به طراحی مد و فشن پوشاک برای تمام سایزها توجه می‌کرد. از این رو افرادی که پلاس سایز بودند به سختی لباس دلخواه، مورد علاقه یا اندازه خود را پیدا می‌کردند.

سر تا پا مشکی بپوشم؟

در اینکه مشکی یکی از بهترین رنگ‌ها برایلباس سایز بزرگ زنانه است، شکی وجود ندارد؛ اما نباید تمام انتخاب‌هایتان را به این رنگ لاغر کننده محدود کنید. تناژ‌های تیره از هر طیف رنگی مثل سرمه‌ای و سبز تیره و آبی کاربنی تنها سه نمونه از رنگ‌های تیره‌ای هستند که می‌توانید با خیال راحت، آن‌ها را انتخاب کنید.

شلوار بپوشم یا لگینگ؟

لگینگ انتخاب خوبی برای لباس سایز بزرگ است، اما شرط دارد. تنها در صورتی می‌توانید لگینگ بپوشید که آن را با یک تونیک بلند همراه کنید. در غیر این صورت به جای استفاده از لگینگ، سراغ شلوارهای معمولی راسته بروید تا فرم بدن را زیباتر نشان دهد.

خرید لباس سایز بزرگ بر اساس مد یا زیبایی؟

ترندهای دنیای مد و لباس اغلب برای افرادی طراحی می‌شود که اضافه وزن ندارند؛ مگر اینکه برند معتبری لاین یا خط تولید محصولات مختص لباس سایز بزرگ زنانه داشته باشد و بتواند ترندهای این حوزه را تحت تاثیر قرار دهد؛ به همین دلیل بهترین انتخاب برای خانم‌های سایز بزرگ این است که ترجیحا دنبال ترندها نباشند و بیشتر به فکر زیبایی باشند.

انتخاب اکسسوری برای لباس سایز بزرگ زنانه

اگر عاشق رنگ‌ها هستید و از اینکه باید به اجبار سراغ لباس سایز بزرگ زنانه‌ای که رنگ تیره دارند بروید، خسته شده‌اید؛ به معجزه اکسسوری ایمان بیاورید. کافی است یک گردنبند زیبا با رنگ‌های شاد و روشن بیندازید یا اگر گردنتان بلند و لاغر است از یک دستمال گردن شاد و رنگی استفاده کنید تا تیرگی رنگ‌ها را خنثی کنید.

اگر سایز بزرگ هستید، پیدا کردن لباس های شیک که منحنی‌ های بدن شما را به زیبایی نشان دهند، زمانی امکان‌ پذیر است که بدانید به کدام برش‌ ها و قسمت های بدن خود توجه کنید.
برای هر شخص یا چهره ای، دانستن فرم بدن خود شاید مهم ترین نکته برای داشتن ظاهری جذاب باشد. این دانش به تصمیم گیری شما کمک می کند، اما ما نکات کلی را با شما به اشتراک می گذاریم که همیشه برای لباس های سایز بزرگ کاربرد دارند.

تاپ مناسب برای تیپ های پلاس سایز

 •  پپلوم
  سینه شما را تقویت می کند و باریکی کمر شما را مشخص می کند.
 • گردن اسکوپی
  چشم مخاطب را به سمت بالا هدایت می کند و خط سینه را صاف نشان می دهد.
 •  یقه V
  یقه را باز می کند و بالاتنه را دراز نشان می دهد.

کت مناسب برای افراد پلاس سایز

 •  کت یقه انگلیسی
  با ساختار بخشیدن به نیمه بالایی بدن، شکل کلی لباس را جلا می دهد.
 • کت تا کمر
  خط کمر شما را مشخص می کند یا به ایجاد آن کمک می کند.
 •  کت به همراه کمربند
  به تعیین دور کمر شما کمک می کند.
 • کت بلند (مانتو یا پالتو)

پیراهن های جذاب برای افراد پلاس سایز

 •  میدی
  پیراهن یا دامن ها یی با قد میدی بدن شما را کشیده و بلندتر نشان می دهد.
 • پیراهن هایی با طرح دراپه
  بر روی کمر تأکید می کند و شما را خوش فرم نشان می دهد.
 •  پیراهن های تنگ
  مانند میدی، این استایل مستقیم فریم شما را بلندتر می کند.

شلوار جین مناسب برای افراد پلاس سایز

 •  Slim or skinny
  شلوار جین اسکینی که راحت است و پاهای شما را کشیده تر نشان می دهد.
 •  شلوار بوت کات
  منحنی های بدن شما را متعادل می کند.
 •  Straight
  مانند لباس تنگ، این نوع شلوارها شما را بلندتر نشان می دهند.
 • High-waisted
  کمر شما را مشخص می کند، اغلب با طرح های کنترل کننده شکم

کفش و لوازم جانبی شیک برای افراد پلاس سایز

 • کمربند
  خط کمر شما را مشخص می کند و به ایجاد فرم کمک می کند
 • کفش های نوک تیز
  پاها و حالت پاها را درازتر کنید
 •  گردنبند
  اندازه گردنبند را اندازه بگیرید باید تا روی سینه شما بیاید.
 • دستبند
  اندازه دور مچ را باید داشته باشید برای این که ببینید به مچ دست شما می آید یا خیر.

 

0
دیدگاه‌های نوشته