آناندا

سبد خرید شما خالی است.

انواع لباس های دوران بارداری

پیراهن بارداری

بارداری یکی از دوره های قشنگ زندگی هر زنی است. در این دوره بدلیل باردار بودن توجه ویژه ای به خانم ها می شود چون انسانی را در بطن خود پرورش می دهد. در این دوره هم چنین بهتر است از لباس های بارداری استفاده کرد چون مادر در آنها احساس راحتی می کند. در این مقاله از آناندا کالا در مورد ویژگی های انواع لباس های دوران بارداری صحبت خواهیم کرد؛پس با ما همراه باشید.

در دوران بارداری خانم‌ها اضافه وزن پیدا می‌کنند و دیگر نمیتوانند مانند قبل لباس بپوشند. بنابراین خواسته ناخواسته سمت لباس‌های گشادتر می‌روند. اما طراحان مد و پوشاک برای خانم‌های باردار چه تمهیداتی اندیشیده‌اند؟! از آنجایی که بانوان باردار همیشه و همجا‌بخش عمده‌ای از جمعیت را تشکیل داده‌اند، طراحان مد نیز به آن‌ها توجه ویژه‌ای دارند.

با توجه به تلاش طراحان مد و پوشاک، امروزه لباسهای بارداری زیادی روانه بازار شده‌اند که علاوه بر راحتی، موجب زیبایی و جذابیت خانم‌های باردار می‌شوند.

ویژگی انواع لباس های بارداری

همانگونه که گفتیم، با شروع دوران بارداری تغییرات عمده‌ای در بدن خانم‌ها ایجاد می‌شود. تغییراتی مانند؛ افزایش وزن، افزایش سایز شکم و دور کمر از قبیل تغییراتی هستند که می‌توان نام برد. لباس‌های زیبایی متناسب با این دوران در بازار وجود دارد که شما باید بر حسب سلیقه‌تان لباسی انتخاب کنید که هم زیبا باشد و هم در آن راحت باشید. در ادامه به شما چندی از لباس‌های بارداری و ویژگی‌های آن‌ها را معرفی کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

لباس زیر بارداری

از شروع دوران بارداری تا پایان این دوران، به صورت پیوسته حجم و سایز سینه و باسن بانوان شروع به اضافه شدن می‌کند و لباس‌های زیر قبلی دیگر برای آنها مناسب نخواهد بود. انتخاب لباس‌های مناسب در دوران بارداری میتواند موجب جلوگیری از سیر رشد سینه‌ها شود. بهتر است در این دوران لباس‌های زیر نخی انتخاب کنید و از پوشیدن سوتین‌های فانتزی اجتناب کنید زیرا این لباس‌های زیر تمام سینه را نمی‌پوشانند.

همچنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که سوتین فنر دار نپوشید. این سوتین‌ها اغلب باعث ناراحتی موضعی خانم‌ها می‌شوند و در مواردی ممکن است که حتی سینه‌ها را زخم کنند. اگر در ماه‌های آخر بارداری برای خرید سوتین اقدام می‌کنید، می‌توانید سوتین‌هایی را انتخاب کنید که برای دوران شیردهی نیز مناسب باشند.

پیراهن و تاپ مناسب بارداری

پیراهن یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای دوران بارداری است. به طور معمول پیراهن‌های زنانه گشادتر از دیگر لباس ‌ها هستند و شکم را به راحتی می‌پوشانند. اگر می‌خواهید پیراهن انتخاب کنید پیراهنی بخرید که تا روی زانو یا بلندتر باشد، چون بزرگ شدن شکم، به تدریج لبه دامن پیراهن را بالا می‌کشد و آن را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. شما می‌توانید پیراهن‌هایی به رنگ شاد برای این دوران انتخاب کنید.

دیگر مورد مناسب برای دوران بارداری تاپ‌ها هستند که ایده‌های مناسبی محسوب می‌شوند. تاپ‌ها لباس‌هایی بسیار راحت‌اند که حتی بعد از دوران بارداری نیز میتوانید از آن‌ها استفاده کنید. در این دوران تاپ‌های مختلف با رنگ‌های متنوع تهیه کنید و آنها را با تعداد محدودی لباس مناسب پایین تنه بپوشید. سعی کنید قسمت پایین تنه لباس شما مشکی و به رنگ تیره باشد. انتخاب تاپ‌های لایه لایه نیز بسیار مناسب است، این تاپ‌ها سینه‌ها را می‌پوشانند.

شلوار برای بارداری

شاید بشود از خرید چندی از لباس‌های بارداری صرف نظر کرد، اما شلوار‌های دوران بارداری مواردی‌اند که در دسته حساس لباس های بارداری قرار می‌گیرند و باید به درستی انتخاب شوند. طی در چند سال اخیر، انواعی از شلوار‌های بارداری به بازار آمده است که انتخاب را برای خانم‌های باردار کمی سخت کرده است. یکی از این شلوار‌ها، شلوار جین است.

تنها تفاوت این شلوارها با شلوار جین معمولی قسمت کمر آنهاست و تنظیم روی شکم است. از آنجایی که خانم‌های باردار هم به زیبایی اهمیت بالایی می‌دهند نباید شلوار‌های گشاد را انتخاب کنند؛ چراکه از زیبایی آن‌ها می‌کاهد. شلوار‌های جینی مناسب دوران بارداری‌اند که کمر آن‌ها سایز مناسب و تنظیم شده‌ای داشته باشد.

اگر دوست داشتید می‌توانید شلوار جین معمولی نیز به پا کنید باید سایز آن را دو برابر آنچه که همیشه به تن می‌کنید انتخاب کنید. شلوارهای کشی، شلوارهای استرچ و ساق‌ها انتخاب خوبی برای خانم‌های باردار می‌باشند و بسیار راحت هستند. جنس پارچه‌ای که برای شلوار بارداری در نظر گرفته می‌شود، علاوه بر راحتی مادر، بر سلامت و بهداشت او نیز موثر است پس شلوار را از پارچه‌هایی انتخاب کنید که مانع تنفس پوست نباشد.

 انتخاب کفش در دوران بارداری

به دلیل ورمی که ممکن است پاها در دوران بارداری داشته باشند، سایز پای خانم‌های باردار تا حدود یک یا دو شماره ممکن است بزرگتر شود. در مواردی نیز دیده شده است که حتی پس از زایمان و برگشت به دوران عادی نیز سایز پای آن‌ها بر نمی‌گردد. انتخاب کفش مناسب برای این دوران بسیار پر اهمیت است. پس بهتر است بهترین انتخاب را با دانستن نکات زیر داشته باشید:

  • ابتدا سایز پاهایتان را چک کنید و بعد کفش‌هایتان را خریداری کنید.
  • صندل گزینه مناسبی برای این دوران است. انتخاب این کفش‌ها در فصل‌های گرم به خنک ماندن پای شما کمک می‌کند. بنابراین اگر در این دوران احساس گرمای شدید می‌کنید حتما صندل بپوشید.
  • کفش‌هایی که پاشنه‌هایی بلندتر از حد استاندارد دارند خیلی راحت فشار روی کمرتان را مضاعف می‌کنند. این کفش‌ها می‌توانند دردهای ساده و قابل کنترل را به دردهای حاد و مزمن تبدیل کنند. همچنین پوشیدن این کفش‌ها در این دوران سبب زمین خوردن شما می‌شود.
  • جنس رویه کفش در این دوران بهتر است از چرم باشد تا پاها کاملا نفس بکشند. کف کفش نیز باید از جنس لاستیک باشد تا احتمال سر خوردن زن باردار کاهش یابد.
  • کفش گشاد و راحت بهتر از انواع دیگر کفش هاست بخاطر اینک ممکن است در دوران بارداری پاهای شما ورم پیدا کند. در این دوران از پوشیدن کفش‌های خیلی تنگ و باریک خودداری نمایید، زیرا باعث اختلال در گردش خون پاها می‌شوند.
  • کفش‌های قلاب دار، یا تسمه دار و توری گزینه‌های نامناسبی در انتخاب کفش هستند.
  • بهترین انتخاب را می‌توانید از میان کفش‌های طبی بارداری داشته باشید و با خیال راحت با آنها پیاده روی کنید.

جوراب بارداری

انتخاب جوراب برای دوران بارداری به سلیقه خودتان بستگی دارد شما می‌توانید مطابق سلیقه‌تان از جوراب شلواری و یا جوراب بافتنی در این دوران استفاده کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته